Kokaina w bananach. 160 kg narkotyków trafiło do sklepów znanej sieci spożywczej

11.06.2021 13:38
Kokaina w bananach. 160 kg narkotyków trafiło do sklepów znanej sieci spożywczej Fot. STANISLAW BIELSKI/REPORTER

Biuro prasowe Komendy Stołecznej Policji poinformowało, że w jednej z hurtowni bananów na Mazowszu odkryto kokainę. Część paczek trafiła do sklepów.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Stołecznej Policji zabezpieczyli ponad 160 kg kokainy wartej ponad 30 mln zł. Narkotyki zostały ujawnione w kilku punktach znanej sieci sklepów spożywczych w Warszawie i okolicy.

Warszawa: Kokaina w bananach

Komenda Stołeczna Policji umieściła ma Twitterze film, na którym widać jak funkcjonariusz wyciąga paczki z kokainą z kartonu z bananami. Kokaina zapakowana została w małe zielone paczki o wadze 1 kg.

Policjanci zabezpieczyli ponad 160 kilogramów kokainy. W tej chwili trwają czynności, przede wszystkim mają one charakter operacyjny, dlatego nie wskazujemy na szczegóły. Wartość zabezpieczonych narkotyków przekracza już ponad 30 mln złotych.

- poinformował w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Polecamy

Jak twierdzi polsatnews.pl, powołując się na PAP

Kartony z bananami, w których ukryta była kokaina, zapakowana w małe zielone paczki, zostały wysłane do Warszawy z głównego magazynu zaopatrzenia w Rawie Mazowieckiej. Po przyjeździe do stolicy kartony z bananami trafiły do platformy przeładunkowej, skąd mniejszymi samochodami dostawczymi zostały rozwiezione po warszawskich sklepach.

Potwierdzamy, że w czwartek, 10 czerwca br. w godzinach popołudniowych, w jednym z naszych sklepów w Warszawie, pracownicy znaleźli podejrzane paczki w świeżej dostawie bananów. Nasza sieć w pełni współpracuje ze służbami we wszystkich aspektach tej sprawy.

- zapewniło Biuro Prasowe Carrefour Polska.

Z informacji, do których dotarła PAP, wynika, że w piątek, 11 czerwca 2021, policjanci zabezpieczyli kolejne paczki z kokainą ukrytą w kartonach z bananami. Śledczy w związku z trwającymi czynnościami nie ujawnili ilości zabezpieczonych  narkotyków.

Źródło: polsatnews.pl, RadioZET.pl, PAP, warszawa.wyborcza.pl, Twitter

Zobacz również: Abonament RTV 2022. Ile wynoszą opłaty, kto jest zwolniony?

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.