Kolejna rakieta Muska roztrzaskała się z hukiem. Zobacz spektakularne nagranie w jakości 4K

08.04.2021 14:54
Kolejna rakieta Muska roztrzaskała się z hukiem Fot. The Brownsville Herald/Associated Press/East News

Gigantyczna rakieta Starship SN11 wzniosła się na wysokość 10 km, a następnie roztrzaskała się hukiem w momencie kontaktu z Ziemią. Zobacz wideo!

30 marca prototyp Starship SN11 odbył testowy lot na wysokość 10 kilometrów. Pojazd wzniósł się na docelową wysokość, a następnie rozpoczął stabilne opadanie. Niestety w trakcie manewru obrotu do pionu, po ponownym uruchomieniu silników, doszło do silnej eksplozji.

Rakieta Muska roztrzaskała się z hukiem. Fascynujące wideo

Elon Musk i SpaceX nie zwalniają tempa. Gigantyczna rakieta Starship SN11 - po kilku opóźnieniach - wzniosła się w ramach testów na wysokość 10 km. Niestety próba zakończyła się fiaskiem a Starship, który finalnie ma pomóc ludziom w podróży na Marsa, roztrzaskał się z hukiem.

Polecamy

SpaceX Starship SN11 wystartował z kosmodromu w Boca Chica w Teksasie i wzniósł się na wysokość 10 km. Fazę końcową zakończonego niepowodzeniem testu udało się zarejestrować na poniższym nagraniu:

Prawdopodobną przyczyną wybuchu były nieprawidłowe parametry pracy jednego z silników. Problemem była również gęsta mgła, która niestety po wschodzie Słońca nie rozproszyła się tak, jak to przewidywano. Co jednak dokładnie stało się po prawie sześciu minutach od startu, na razie tylko możemy podejrzewać.

To nie pierwsza wersja prototypu rakiety Starship. Docelowo konstrukcja ma mieć ok. 120 metrów i będzie mogła wynieść na niską orbitę ładunek o wadze blisko 10 tys. ton. Jak dotąd wykonano ponad 20 testów silników. 18 z nich zakończyła się pełnym sukcesem. Inne 6 z nich spektakularnymi eksplozjami lub częściowymi niepowodzeniami.

Zobacz również: Zaginiony radziecki "Władca Pierścieni" dostępny na YouTube. Fani zachwyceni

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.