Pogoda
01.10.2018 11:40

Kolejna wpadka Apple – nowych iPhone’ów nie można naładować

Podłączasz kabel do iPhone’a Xs lub Xs Max i nic się nie dzieje – telefon nie zaczyna się ładować. Jeśli masz pecha, nie da się po tym nawet uruchomić. Użytkownicy bombardują Apple wiadomościami, producent nabrał wody w usta.

ładowanie iPhone Xs i Xs Max
foto: kadr z wideo

Wygląda na to, ze tegoroczne najlepsze w historii iPhone’y – modele Xs i Xs Max – nie należą do szczególnie udanych. Nie rozeszły się jeszcze echa zgłaszanych przez użytkowników problemów z kiepskim zasięgiem, a nad Apple zbiera się już następna burza. Coraz więcej właścicieli nowych iPhone’ów składa raporty o problemach z ładowaniem swojego telefonu.

Kłopoty objawiają się na kilka sposobów. Pierwszy z nich występuje po podłączeniu kabla ładowarki, gdy ekran iPhone’a jest wyłączony – telefon nie zaczyna się ładować. W większości przypadków pomaga wybudzenie urządzenia.

Zdarzają się jednak sytuacje, gdy nie jest to możliwe – po wsunięciu kabla zasilającego iPhone Xs lub Xs Max nie da się uruchomić.

iPhone Xs i Xs Max nie chce się ładować

Bardziej dotkliwa wariacja błędu sprawia, że iPhone Xs lub Xs Max nie ładuje się nawet wtedy, gdy zostanie wybudzony – pomimo podłączenia do ładowarki, zasoby energii w akumulatorze nie są uzupełnianie. Użytkownicy odkryli metodą prób i błędów, że zazwyczaj pomaga… wyjęcia kabla i włożenie go obróconego.

Błędy w obsłudze ładowania demonstrowane są na poniższym filmiku:

Jako prawdopodobną przyczynę błędu z ładowaniem iPhone’ów Xs i Xs Max podaje się funkcję zabezpieczania portu Lightning urządzenia, gdy właściciel nie logował się do telefonu przez dłuższy czas. Nowość ma zapobiegać możliwości włamywania się na smartfony Apple z ominięciem podawania hasła – metodę na to zakupiło i stosuje FBI.

A Wasze telefony się ładują?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile