Kolejne miasto protestuje przeciwko cenzurze piosenki Kazika. Banery z cytatem zawisły nad Poznaniem

20.05.2020 10:38
Kazik Staszewski|undefined Fot. Karol Makurat/REPORTER

Słuchacze radiowej Trójki z kolejnego miasta w Polsce wyrazili swój protest w sprawie afery wokół najnowszego utworu Kazika Staszewskiego. 

Program III Polskiego Radia i audycje takie jak notowanie Listy Przebojów Trójki Marka Niedźwieckiego na zawsze zostaną symbolem wolności i okna na świat, a szczególnie muzykę, do której Polacy nie mieli łatwego dostępu jeszcze kilkadziesiąt lat temu. To tam młodzi ludzie po raz pierwszy słyszeli nazwy takie jak The Beatles, Rolling Stones czy Pink Floyd. Nic więc dziwnego, że w związku z głośną aferą na temat najnowszej piosenki Kazika Staszewskiego, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach z notowania, słuchacze radia rozpoczęli swój protest.

"Twój ból jest lepszy niż mój" na banerach w Poznaniu

Pierwsze przemówiło Trójmiasto. Na osiedlu Zaspa w Gdańsku pojawił się transparent z cytatem, który miał wyrażać bunt wobec rzekomej cenzury utworu Kazika. Podobne banery pojawiły się także w Wielkopolsce. Poznaniacy również stanęli za wokalistą oraz wolnością słowa.

Przeczytaj także

Na wiadukcie na ulicy Hetmańskiej pojawił się duży baner z tytułem piosenki "Twój ból jest lepszy niż mój". Jednak jak czytamy na gloswielkopolski.pl, to niejedyny manifest poznaniaków. Podobny transparent można zauważyć także na jednym z balkonów na osiedlu Chrobrego.

Protest w sprawie wyrazili też dziennikarze Trójki. W przeciągu zaledwie kilku ostatnich dni z pracy odszedł Marek Niedźwiecki, Hirek Wrona, Wojtek Mazolewski i Marcin Kydryński. Z pracy w firmie zrezygnowała też Agnieszka Obszańska, Piotr Metz, a po 57 latach pracy Piotr Kaczkowski.

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.