Kolejne ofiary koronawirusa w Polsce. Zmarło już 31 osób [AKTUALIZACJA]

Joanna Chojnacka
22.03.2020 11:21
Kolejne ofiary koronawirusa w Polsce. Zmarło już 31 osób [AKTUALIZACJA] Fot. shutterstock.com/zdjęcie poglądowe

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych zgonach pacjentów zarażonych koronawirusem. Lekarze potwierdzili, że powodem śmierci był wirus.

W poniedziałek 30 marca 2020 roku Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane dotyczące ofiar koronawirusa w Polsce. Według przekazanych informacji zmarło kolejnych 9 osób: 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 83-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 32-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie, 71-letni mężczyzna, 87-letnia kobieta i 73-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, wszyscy z chorobami współistniejącymi; 73-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, która była w stanie ciężkim i miała choroby współistniejące oraz 60-letni mężczyzna ze szpitala w Biłgoraju.

Przeczytaj także

W sumie liczba zakażonych koronawirusem na 30 marca 2020 roku wynosi: 2055 zdiagnozowanych pacjentów i 31 przypadków śmierci spowodowanych COVID-19.

W niedzielę 29 marca Ministerstwo Zdrowia przekazało wieści o kolejnych ofiarach śmiertelnych związanych z koronawirusem. Zmarli to 75-letni mieszkaniec Bytomia, 82-letni mieszkaniec Raciborza, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach oraz 89- letni mężczyzna ze szpitala w Myślenicach. Wszyscy mężczyźni byli w ciężkim stanie i mieli choroby współistniejące. Liczba zmarłych wzrosła do 22 osób.    

W sobotę 28 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych zgonach spowodowanych koronawirusem. Zmarli to mężczyźni, mieszkańcy Lublina i Warszawy, w wieku kolejno 70 i 67 lat. Obaj byli w ciężkim stanie i mieli choroby współistniejące. Liczba ofiar COVID-19 w Polsce wzrosła zatem do 18.

70-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Lublinie - był w stanie ciężkim i również cierpiał na choroby współistniejące, oraz 67-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. Liczba ofiar COVID-19 w Polsce wzrosła zatem do 18. Zakażonych jest łącznie już 1638 osób:

22 ofiary COVID-19 w Polsce

26 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych zgonach w Polsce spowodowanych koronawirusem. Zmarli to: 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta zakażeni koronawirusem. Oboje mieli choroby współistniejące.

Ministerstwo Zdrowia sprostowało informację na temat jednej zmarłej osoby - 71-latek ze szpitala we Wrocławiu NIE BYŁ ZAKAŻONY, w związku z czym, oficjalna liczba zmarłych na koronawirusa wynosi obecnie 14.

Czwartek 26 marca rozpoczął się od tragicznych wieści - około 9:20, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci kolejnej osoby z powodu koronawirusa. Ofiarą był 67-latek przebywający w szpitalu w Koszalinie. Mężczyzna miał choroby współistniejące. Łącznie jest w Polsce już 15 ofiar śmiertelnego COVID-19:

Już 16 ofiar koronawirusa w Polsce

W środę 25 marca 2020 roku przed godziną 18:00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 80-letniego mężczyzny, który zmarł w szpitalu w Skarżysku. Mężczyzna miał choroby współistniejące. 

Około godziny 14 w środę 25 marca 2020 roku Ministerstwo Zdrowia poinformowało na Twitterze o kolejnym zgonie - tym razem zmarł 71-letni mężczyzna. Przebywał w szpitalu w Bolesławcu. Resort nie poinformował, czy pacjent miał choroby współistniejące, ani o tym, czy był w ciężkim stanie.

Ministerstwo Zdrowia w środę 25 marca poinformowała o kolejnych dwóch zgonach spowodowanych przez koronawirusa. Obydwaj mężczyźni przebywali w szpitalu we Wrocławiu - jeden miał 41 lat, drugi 71. Obydwaj byli w stanie ciężkim i mieli choroby współistniejące. Łącznie oznacza to 12 ofiar koronawirusa w Polsce. Zarażonych jest łącznie już 927:

Resort zdrowia potwierdził kolejny zgon z powodu koronawirusa - tym razem zmarł 71-latek z Cieszyna. Mężczyzna również był w ciężkim stanie, a także cierpiał na inne choroby.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnej śmierci - to 68 letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Puławach. Jego stan był ciężki, a mężczyzna miał też inne choroby współistniejące. Resort potwierdził również kolejnych zarażonych. Liczba wzrosła już do 774 osób, a zmarło już 9 osób:

Wcześniej, 23 marca 2020 roku tuż przed godziną 13:00 Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 8. zgon chorego na COVID-19.

Pociesza jedynie fakt, że zarażonych jest mniej, niż poprzednio informowano. Podczas liczenia chorych zdublowano jednego pacjenta.

Kolejne ofiary koronawirusa w Polsce

37-letnia pacjentka, która zmarła w Poznaniu, została w sobotę ewakuowana ze szpitala w Wolicy. Placówkę zamknięto z powodu wykrycia koronawirusa u pacjentów i członków personelu.

Ordynator szpitala zakaźnego w Poznaniu potwierdził, że powodem śmierci pacjentki był koronawirus. Pacjentka przyjechała do szpitala w skrajnie ciężkim stanie i została przyjęta do odcinka intensywnej terapii. Jak poinformował TVN24 rzecznik prasowy lek. med. Jacek Górny, kobieta była poddana procedurom intensywnej terapii, jednak stan krytyczny niestety się utrzymywał.

Informację potwierdziło również Ministerstwo Zdrowia. Zgodnie z diagnozą lekarzy, powodem śmierci zmarłej 37-letniej pacjentki z Poznania było zakażenie koronawirusem, a także choroby, które pojawiły się w następstwie zakażenia.

Tak jak wspominaliśmy - kobieta była w stanie ciężkim i miała inne schorzenia. 

7 ofiara koronawirusa w Polsce

Natomiast jak podaje Gazeta Wyborcza, w Radomiu zmarł 43-letni mężczyzna zarażony koronawirusem. Do szpitala z objawami zakażenia trafił 16 marca. Kiedy po kilku dniach jego stan się pogorszył, lekarze zdecydowali o przeniesieniu go na OIOM.

Informację potwierdziło również na Twitterze Ministerstwo Zdrowia:

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.