Pogoda
24.03.2020 08:45

Kolejne zachorowania na COVID-19 w Polsce. Ile mamy zakażonych pacjentów?

Ministerstwo Zdrowia kilka razy dziennie podaje aktualizację dotyczącą liczby chorych na COVID-19 w Polsce. Ile mamy zachorowań?

Koronawirus
foto: LUKASZ GDAK/Polska Press/East News

Koronawirus w Polsce nadal się rozprzestrzenia i sytuacja najprawdopodobniej nie zmieni się jeszcze przez najbliższe tygodnie. Dobra informacja jest taka, że dzięki odpowiedzialności mieszkańców i decyzjom władz, liczba zachorowań nie rośnie bardzo gwałtownie i póki co, jest nadal niska w porównaniu z innymi krajami, które zanotowały pierwsze zakażenia w podobnym czasie.

W Polsce zamknięto puby, kluby, kina, restauracje, centra handlowe i szkoły. Zewsząd płynie apel o zostanie w domu i przestrzeganie zasad kwarantanny. Wszystko po to, aby jak najskuteczniej zatrzymać koronawirusa.

Koronawirus w Polsce. Ilu jest chorych?

Ministerstwo Zdrowia kilka razy dziennie informuje o kolejnych potwierdzonych laboratoryjnie przypadkach zachorowań na COVID-19. 23 marca zakończył się aż 54 nowymi zakażeniami i wynikiem 749 zachorowań w całej Polsce. 8 osób w wyniku zarażenia, zmarło.

Jurek Owsiak
Jurek Owsiak
Przeczytaj także WOŚP zainwestował w walkę z koronawirusem już 20 milionów złotych

W najnowszym oświadczeniu ministerstwa czytamy, że wykryto kolejnych 17 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. zachodniopomorskiego i 5 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. opolskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego.

Aktualnie w Polsce na COVID-19 choruje 766 osób. 8 Polaków zmarło w wyniku zarażenia koronawirusem.

Zobacz też: Hel zamknięty z powodu koronawirusa? Chcą zakazu wjazdu na półwysep

Tagi: koronawirus