Kolejne zakażenia koronawirusem w Polsce. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

25.03.2020 09:02
Koronawirus|undefined Fot. Marek Szandurski/East News

Ministerstwo Zdrowia opublikowało kolejne oświadczenie dotyczące nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Ilu mamy chorych pacjentów?

Na świecie nie ustają próby walki z rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Władze wprowadzają kolejne ograniczenia, aby jak najszybciej zatrzymać i pokonać chorobę. Także w Polsce dokonano już szeregu zmian, do których musimy się dostosować. 24 marca rząd ustalił nowe zasady bezpieczeństwa i ograniczył możliwość swobodnego przemieszczania się. Wyjątkiem jest tutaj droga do pracy, wolontariat oraz załatwianie niezbędnych spraw życia codziennego jak np. zakupy. Wszystkie inne próby wyjścia z domu będa karane mandatami.

Koronawirus w Polsce. Ilu mamy chorych?

Chociaż liczba chorych w Polsce wzrasta, w porównaniu z innymi krajami nie jest ich zatrważająco dużo. Sytuacja w szpitalach w naszym kraju jest stabilna, a zarażonych nadal mniej niż jeszcze niedawno zakładali specjaliści. Napawa to optymizmem i udowadnia, że podjęte przez rząd środki ostrożności działają i nie należy ich lekceważyć.

Przeczytaj także

Ministerstwo Zdrowia kilka razy dziennie publikuje raport z aktualnymi danymi na temat statystyk zachorowań w Polsce. W najnowszym oświadczeniu czytamy o 26 nowych zakażeniach koronawirusa w naszym kraju.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego i lubelskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego i woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. małopolskiego.

Aktualnie liczba chorych na koronawirusa w Polsce wynosi 927. 12 pacjentów zmarło w wyniku COVID-19.

Zobacz też: Próbne egzaminy ósmoklasisty i próbne matury odbędą się przez internet 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.