Kolejny artysta zmarł z powodu koronawirusa. To wybitny dramaturg, laureat 4 teatralnych Oscarów

25.03.2020 12:22
Kolejny artysta zmarł z powodu koronawirusa. To wybitny dramaturg, laureat 4 teatralnych Oscarów Fot. EVERETT COLLECTION/EAST NEWS

NIe żyje Terrence McNally. Dramaturg, scenarzysta, "bard amerykańskiego teatru" był zarażony koronawirusem.

Liczba zakażeń koronawirusem na świecie rośnie. COVID-19 nie omija także sławnych osobistości oraz wybitnych artystów. Koronawirusem zaraził się jeden z najpopularniejszych aktorów na świecie, Tom Hanks czy też Książę Karol. Choroby nie udało się pokonać jednemu z wybitnych amerykańskich scenarzystów.

Nie żyje Terrence McNally, wybitny dramaturg

Nie żyje Terrence McNally. Dramaturg był laureatem nagrody Tony Award 2019, którą otrzymał za całokształt wieloletniej twórczości. Artysta czterokrotnie odbierał nagrodę, która zyskała status teatralnych Oscarów. Był autorem sztuk takich jak "Pocałunek kobiety pająka" czy "Frankie i Johnny". Jego wyjątkowo owocna kariera trwała już ponad pół wieku.

McNally zmarł w wieku 81 lat po komplikacjach związanych z zarażeniem koronawirusem. Artysta chorował na raka płuc, chociaż nowotwór był w fazie remisji to problemy z układem oddechowym wywołały u mężczyzny przewlekłą chorobę płuc. Organizm artysty nie poradził sobie z zakażeniem.

McNally'ego pożegnał na Twitterze między innymi aktor Lin-Manuel Miranda, który pożegnał twórce swoich ról.

Zobacz też: Jeremy Renner zażądał od sądu obniżenia alimentów z powodu epidemii koronawirusa 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.