Kolejny bohater "Overwatch" jest gejem. Blizzard potwierdził informację

Kamil Kacperski
08.01.2019 14:42
Kolejny bohater "Overwatch" jest gejem. Blizzard potwierdził informację Fot. materiały prasowe

W "Overwatch" środowisko LGBT reprezentowały do tej pory Smuga, brytyjska agentka specjalna potrafiąca się teleportować i Zaria. Okazuje się, że nie tylko one są homoseksualistkami w popularnej grze Blizzarda. 

Na początku stycznia 2019 roku pojawiło się krótkie opowiadanie zatytułowane "Basset", które osadzone jest w uniwersum gry "Overwatch" Blizzarda. W dużym skrócie historia opowiada o przygodach Żołnierza-76 i Any, którzy ledwie uciekają z życiem przed Żniwiarzem. Bohaterowie znajdują się w Kairze. Mężczyzna prosi kobietę, aby ta dołączyła do inicjatywy Overwatch. Ana jednak odmawia, tłumacząc mu, że ma coś do załatwienia na terenie kraju. 

W trakcie historii dowiadujemy się co nieco na temat przeszłości Żołnierza-76 - między innymi o tym, że mężczyzna był kiedyś blisko z niejakim Vincentem. Przyjaźń panów przeistoczyła się w głębokie uczucie i chociaż nie jest to powiedziane wprost, oznacza to, że Żołnierz-76 jest gejem. Tym samym, bohater dołącza do Smugi, która jest lesbijką (dowiedzieliśmy się o tym w 2016 roku) oraz Zarii, biseksualnej kobiety. Cała historia opowiedziana w "Baset" kończy się natomiast pojedynkiem Żołnierza i Any z armią Hakima. 

Bohater Overwatch jest gejem

Jeżeli to nie jest wystarczającym dowodem na potwierdzenie orientacji seksualnej Żołnierza-76, to z pomocą przyszedł również główny scenarzysta "Overwatcha", Michael Chu. Artysta potwierdził na swoim Twitterze informację, a także podziękował fanom za ciepłe przyjęcie tej nowiny:

Dziękuję za wszystkie wiadomości dotyczące "Basteta"! Jack i Vincent byli w związku wiele lat temu i obydwaj identyfikują się jako geje.

Opowiadanie "Bastet" nie tylko przynosi nam mocniej rozwinięte backstory Żołnierza:76, ale również teasuje nową skórkę bojową dla Any, która będzie nosiła taką samą nazwę, jak tytuł opowiastki Blizzarda. Twórcy zapowiedzieli to w teaserze opublikowanym na mediach społecznościowych "Overwatcha":

Na razie niestety nie wiemy, kiedy w "Overwatch" pojawi się nowa skórka, ponieważ Blizzard na razie nie podał konkretnej daty. Jeżeli chcecie natomiast przeczytać całą historię "Bastet", to znajdziecie ja na stronie twórców. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.