Pogoda
08.01.2019 14:42

Kolejny bohater "Overwatch" jest gejem. Blizzard potwierdził informację

W "Overwatch" środowisko LGBT reprezentowały do tej pory Smuga, brytyjska agentka specjalna potrafiąca się teleportować i Zaria. Okazuje się, że nie tylko one są homoseksualistkami w popularnej grze Blizzarda. 

Soldier-76 Overwatch
foto: materiały prasowe

Na początku stycznia 2019 roku pojawiło się krótkie opowiadanie zatytułowane "Basset", które osadzone jest w uniwersum gry "Overwatch" Blizzarda. W dużym skrócie historia opowiada o przygodach Żołnierza-76 i Any, którzy ledwie uciekają z życiem przed Żniwiarzem. Bohaterowie znajdują się w Kairze. Mężczyzna prosi kobietę, aby ta dołączyła do inicjatywy Overwatch. Ana jednak odmawia, tłumacząc mu, że ma coś do załatwienia na terenie kraju. 

W trakcie historii dowiadujemy się co nieco na temat przeszłości Żołnierza-76 - między innymi o tym, że mężczyzna był kiedyś blisko z niejakim Vincentem. Przyjaźń panów przeistoczyła się w głębokie uczucie i chociaż nie jest to powiedziane wprost, oznacza to, że Żołnierz-76 jest gejem. Tym samym, bohater dołącza do Smugi, która jest lesbijką (dowiedzieliśmy się o tym w 2016 roku) oraz Zarii, biseksualnej kobiety. Cała historia opowiedziana w "Baset" kończy się natomiast pojedynkiem Żołnierza i Any z armią Hakima. 

Bohater Overwatch jest gejem

Jeżeli to nie jest wystarczającym dowodem na potwierdzenie orientacji seksualnej Żołnierza-76, to z pomocą przyszedł również główny scenarzysta "Overwatcha", Michael Chu. Artysta potwierdził na swoim Twitterze informację, a także podziękował fanom za ciepłe przyjęcie tej nowiny:

"

Dziękuję za wszystkie wiadomości dotyczące "Basteta"! Jack i Vincent byli w związku wiele lat temu i obydwaj identyfikują się jako geje. "

Opowiadanie "Bastet" nie tylko przynosi nam mocniej rozwinięte backstory Żołnierza:76, ale również teasuje nową skórkę bojową dla Any, która będzie nosiła taką samą nazwę, jak tytuł opowiastki Blizzarda. Twórcy zapowiedzieli to w teaserze opublikowanym na mediach społecznościowych "Overwatcha":

Na razie niestety nie wiemy, kiedy w "Overwatch" pojawi się nowa skórka, ponieważ Blizzard na razie nie podał konkretnej daty. Jeżeli chcecie natomiast przeczytać całą historię "Bastet", to znajdziecie ja na stronie twórców. 

Kamil Kacperski
Tagi: Gry Overwatch