Pogoda
06.08.2020 13:05

Kolejny gejowski ślub w świecie Marvela. Tym razem odbył się w tajemnicy

W komiksach Marvela pojawił się kolejny homoseksualny ślub. Tym razem doszło do niego poza komiksowymi kadrami. Którzy herosi się pobrali? 

Empyre #4
foto: materiały promcyjne/Marvel Comics

Wydawnictwo Marvel Comics od samego początku istnienia stawiało na popularyzowanie idei otwartości i tolerancji. Oczywiście zawsze wiązało się to ściśle z dekadą, w której powstawały konkretne tytuły, ale twórcy Domu Pomysłów nigdy nie obnosili się z sympatyzowaniem z krzywdzącymi ideologiami. Nic więc dziwnego, że kiedy wątki LGBT przestały być tematem tabu, zaczęły pojawiać się również w komiksach Marvela. Jeden z homoseksualnych herosów jest teraz centralną postacią nowego eventu o nazwie "Empyre". Okazuje się, że od dawna jest mężem swojego wieloletniego partnera.

Komiksy Marvela - Wiccan i Hulking są małżeństwem

Wątki LGBT w komiksach Marvela to obecnie codzienność. Na przestrzeni lat pojawiło się wiele niehetronormatywnych bohaterów i bohaterek.

Astonishing X-Men #50
Astonishing X-Men #50
Przeczytaj także Pride Month 2020: Najlepsze postacie LGBT w komiksach Marvela

Do ulubieńców czytelników od wielu lat należą Billy Kaplan i Teddy Altman, lepiej znani jako Wiccan i Hulking. W komiksie "Avengers: The Children's Crusade" #9 z 2012 roku zielony heros oświadczył się swojemu chłopakowi. Czytelnicy od tej pory czekali, aż zobaczą ich ceremonię ślubu. Nie doczekali się, chociaż para już dawno zalegalizowała związek.

Iceman i Pyro
Iceman i Pyro
Przeczytaj także Czy Iceman i Pyro zostaną parą? Nowy romans w świecie X-Men

Serie komiksowe mają to do siebie, że często obfitują w różnego rodzaju retcony, na co pozwala im forma medium. Wielokrotnie zdarza się też, że coś dzieje się poza kadrem. Najczęściej są to śmierci różnego rodzaju pobocznych postaci, ale przykład z czwartego numeru "Empyre" wskazuje, że czasami spotyka to również większe wydarzenia.

Avengers
Avengers
Przeczytaj także Dlaczego kosmici zawsze atakują Ziemię? Marvel częściowo zdradził odpowiedź na to pytanie

W komiksie Ala Ewinga, Dana Slotta, Valerio Schitiego, Marte Gracii i Joe Caramangi dowiadujemy się bowiem, że Wiccan i Hulking od dawna są małżeństwem. Wzięli jednak cichy ślub, o którym nie wszyscy wiedzieli. Obaj zadebiutowali w "Young Avengers" #1 z 2005 roku. Byli członkami założycielami młodcianej wersji Avengers i należeli do jej rozmaitych wcieleń. Hulking z czasem stał się niezwykle istotny dla całego uniwersum, szczególnie w corssoverze "Epyre", w którym został imperatorem aliansu ras Kree i Skrulli. Jest bowiem uosobieniem rozejmu dwóch potęg, jako hybryda dwóch ras.

Fantastic Four
Fantastic Four
Przeczytaj także Fantastyczna Czwórka adoptowała nowych członków rodziny. Kim są?

Zarówno Hulking, jak i Wiccan byli jednymi z najpopularniejszych przedstawicieli LGBT+ w komiksach Marvela. Chociaż ich związek miał swoje wzloty i upadki, zawsze los pchał ich ku sobie. Okazuje się, że zdecydowali się w końcu wziąć ślub w otoczeniu nielicznych przyjaciół takich jak Hawkeye, Patriot, Marvel Boy, Speed, Ms. America czy Stature.

Foto: kadr z filmu "Avengers" / Marvel Studios
Foto: kadr z filmu "Avengers" / Marvel Studios
Przeczytaj także Top 10 postaci, które powinny wejść w skład nowej drużyny Avengers
Empyre #4

Czwarty numer "Empyre" kończy się radosnym wspomnieniem Wiccana, który nie może uwierzyć, jak bardzo Hulking zmienił się w ciągu kilku miesięcy. To dość nieoczekiwany zabieg, bo zazwyczaj śluby superbohaterów są wielkim wydarzeniem, nawet jeśli nie zawsze kończą się pozytywnie. Fani do tej pory pamiętają pierwszy homoseksualny ślub w historii komiksu. Mowa o małżeństwie zawartym pomiędzy Northstarem i jego partnerem, które było głośną sprawą wśród czytelników historii obrazkowych.

Niespodziewany zwrot akcji podczas ślubu Kitty Pryde i Colossusa. Co wydarzy się w czasie ceremonii?
Niespodziewany zwrot akcji podczas ślubu Kitty Pryde i Colossusa. Co wydarzy się w czasie ceremonii?
Przeczytaj także Niespodziewany zwrot akcji podczas ślubu Kitty Pryde i Colossusa. Co wydarzy się w czasie ceremonii?

Twórcy zdecydowali się jednak na mały retcon, który prawdopodobnie będzie miał duże znaczenie fabularne w kolejnych numerach serii. Jak zakończy się kolejny corssover Marvela? Czy miłość Wiccana i Hulkinga przetrwa? O tym przekonamy się w kolejnych numerach serii "Empyre".

Kapitan Ameryka
Kapitan Ameryka
Przeczytaj także Kapitan Ameryka ma niezły tyłek. Wolverine doskonale o tym wie

Zobacz też: "Tajne Imperium" - [RECENZJA]

Tagi: Avengers Komiks Marvel Comics LGBT