Kolejny powrót legendarnego telefonu Nokii – oto nowy „banan” z „Matriksa”

Michał Tomaszkiewicz
26.02.2018 15:54
Nokia 8110 2018 - banan z Androidem|undefined Fot. materiały prasowe

Nokia 8110 z miejsca stała się obiektem westchnień fanów „Matriksa” – w 2018 roku telefon wraca w nowym, jeszcze bardziej bananowym wcieleniu, a analiza jego możliwości zdradza, że w środku siedzi system wywodzący się z Androida.

Nokia 3310 z 2017 roku zachowała wzornictwo znane z pierwszego wcielenia modelu – podobna sztuka udała się także przy projektowaniu współczesnej wersji Nokii 8110. Widać, że twórcy mieli z nowym wcielenie starego modelu dużo zabawy, jako że do sprzedaży trafi telefon, który jak żywo przypomina nadany mu przez fanów przydomek – banana.

Niech jednak nie zwiedzie Was zabawkowy wygląd – Nokia 8110 oferuje technologie, o których w czasie kręcenie „Matriksa” nawet się nie śniło.

Nokia 8110 2018 – co nowego?

W niepozornej obudowie kryją się całkiem ciekawe możliwości związane z obsługą łączności 4G. Nokia 8110 2018 przede wszystkim umożliwia realizowanie połączeń VoLTE, czyli przesyłania rozmowy jako danych poprzez LTE.

Model 8110 ma także umożliwiać korzystanie z najpopularniejszych aplikacji:

Telefon oferuje dostęp do sklepu z aplikacjami i takich programów jak Google Assistant, Google Maps, Google Search, Facebook i Twitter oraz możliwość wysyłania i odbierania maili, importowania kontaktów i synchronizacji kalendarzy Outlook i Gmail. Wraz z telefonem dostarczana jest nowa wersja gry Snake.

Nokia nie zdradziła, jaki system jest zainstalowany w modelu 8110 za 2018 roku – można spekulować, że tak jak w przypadku Nokii 3310 4G jest to opracowany w Chinach klon Androida.

Nokia 8110 2018 będzie dostępna w dwóch kolorach – czarnym i bananowym. Sugerowana cena sprzedaży netto wynosi 79 euro.

Nokia na MWC w Barcelonie

foto: materiały prasowe

Nokia 8110 to tylko jedna z nowości zaprezentowanych podczas targów MWC w Barcelonie – portfolio fińskiego producenta powiększyło się o 4 smartfony plasowane w praktycznie każdym segmencie cenowym. Nokia 1 to telefon z Android Go, specjalną wersją systemu opracowaną dla smartfonów z mniej wydajnymi komponentami i co za tym idzie – niską ceną.

Nokia 6 2018 to bardzo ciekawe rozwinięcie jednego z pierwszych modeli, które trafiły do sprzedaży po wskrzeszeniu producenta – w nowej wersji zastosowano procesor Snapdragon 630, dzięki czemu przyspieszył o 60% w stosunku do poprzednika.

Nokia 7 Plus to z kolei propozycja dla osób, które poszukują smartfona o dużych możliwościach bez konieczności płacenia za niego grubych tysięcy złotych – odpowiednią wydajność ma zapewnić Snapdragon 660.

Nowym królem został smartfon Nokia 8 Sirocco, nazwana przez producenta najpiękniejszym smartfonem, jaki udało mu się stworzyć. Smukły wygląd podkreślany jest prze cienkie ramki boczne (o grubości 2 mm) oraz duży ekran AMOLED o przekątnej 5,5 cala.

Nokia zdecydowała, że mocniejsze smartfony marki będą uczestniczyć w programie Android One, oferujący czysty system Google i gwarantujący szybkie i częste aktualizacje.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.