Kolejny szpital polowy powstaje w Łodzi. W Atlas Arenie to niemożliwe

20.10.2020 10:13
Kolejny szpital polowy powstaje w Łodzi. W Atlas Arenie to niemożliwe Fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Koronawirus w Polsce. Następny szpital polowy powstaje w Łodzi. Po Stadionie Narodowym przyszedł czas na Halę Expo, dlaczego nie Atlas Arena?

Wczoraj informowaliśmy, że na terenie Stadionu Narodowego powstaje pierwszy w Polsce szpital polowy. Kancelaria Premiera potwierdziła, że to część planu walki z pandemią koronawirusa. Dziś wiemy już, że także w Łodzi zostanie uruchomiona podobna placówka.

Łódź: Powstaje kolejny szpital polowy

Pierwotnie planowano uruchomić łódzki szpital polowy w Atlas Arenie, jednym z największych obiektów w mieście. Jednak po wizycie przedstawicieli Ministerstwa Obrony Narodowej w Arenie, zdecydowano, że szpital stanie w hali EXPO.

Koronawirus w Polsce: Powstaje szpital polowy w Łodzi

W rozmowie z portalem sport.pl, członek firmy zarządzający obiektem wyjaśnił:

To kwestia tego, jak zbudowana jest hala. Ona nie powstała dla takich przedsięwzięć, a na wydarzenia sportowe. Nie ma zatem choćby wystarczającej liczby toalet na poziomie, gdzie pojawiłyby się miejsca dla chorych. Natomiast hala Expo jest do tego idealnie przygotowana.

Przeczytaj także

Szpitale polowe mają pojawić się także w innych częściach kraju. Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że przygotowuje plan budowy tymczasowych placówek na terenie całej Polski. Może to oznaczać, że podobne problemy pojawią się także w innych halach w kraju, które również są przystosowane głównie do wydarzeń sportowych i kulturalnych.

Dlaczego w Polsce powstają szpitale polowe? Jak oświadcza premier, nie ze względu na aktualny stan służby zdrowia. Morawiecki podkreśla, że to zabezpieczenie na "najgorsze scenariusze", na które nasz kraj musi być przygotowany.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.