Pogoda
20.02.2018 14:20

Kółko i krzyżyk rozegrane mistrzowsko młotami pneumatycznymi

Każdy z nas potrzebuje odrobiny przerwy i wypoczynku, szczególnie w pracy. Robotnicy obsługujący ogromne maszyny do darcia asfaltu mogą na przykład wykorzystać je w sposób niezwykle fajny i głupi jednocześnie.

Kółko i krzyżyk rozegrane mistrzowsko młotami pneumatycznymi
foto: kadr z wideo

Młot pneumatyczny ma moc. Młot hydrauliczny obsługiwany przez mechaniczne ramię przymocowane do traktora ma jej nawet więcej i jest w stanie błyskawicznie obrócić w pył nawet najlepszy asfalt.

Od symfonii niszczenia trzeba jednak czasem odpocząć - i jak pokazali kreatywni operatorzy maszyn obierających drogi z asfaltu niczym my pomarańcze ze skórki, nie ma nic lepszego od przerwy na granie. Co ciekawe, zgadzają się z nimi naukowcy, którzy opublikowali wynika badania i wręcz zalecają pyknięcie od czasu do czasu partyjki w ramach wykonywania obowiązków służbowych.

Kółko, krzyżyk i młot pneumatyczny

Gdy masz młot pneumatyczny, każde kółko wygląda jak kreska – trzeba mieć to na uwadze obserwując fragment pojedynków na umysły toczony ciężkim i niebezpiecznym sprzętem.

Gra wygląda na wyrównaną, żeby wyłonić zwycięzcę trzeba więc będzie najprawdopodobniej zagrać jeszcze raz. Oznacza to konieczność stworzenia nowej planszy i zajęcia kolejnej połaci asfaltu, która zapewne będzie musiała być zniszczona w celu ukrycia dowodów zabaw podczas pracy.

Być może komuś udało się nagrać wyjaśnienie dlaczego roboty drogowe trwają tak długo – jeśli zwyczaj grania z kółko i krzyżyk jest wśród robotników powszechny, na pracę może pozostawać już niewiele czasu.

A Wy jak grywacie w kółko i krzyżyk?

Michał Tomaszkiewicz