Kombajn na żniwach między blokami. Nagrania z Lublina stały się hitem [WIDEO]

07.08.2020 12:23
Kombajn na żniwach między blokami. Nagrania z Lublina stały się hitem [WIDEO] Fot. Shuttenstock (zdjęcie poglądowe)

Filmy i zdjęcia ze żniw między blokami na jednym z osiedli w Lublinie biją co roku w internecie rekordy popularności. Mieszkańcy traktują je jako lokalną atrakcję.

Mieszkańcy ulicy Jantarowej w Lublinie co roku mogą liczyć na niecodzienną atrakcję. Między bloki wyrusza bowiem kombajn.

Żniwa między blokami na osiedlu w Lublinie

Wyjątkowo usytuowane pole uprawne przyciąga co roku masę gapiów, a praca rolnika stała się atrakcją osiedla. Szczególnie cieszą się dzieci, które uwielbiają obserwować pracujący kombajn.

Przeczytaj także

Co ciekawe, nikomu to nie przeszkadza, a mieszkańcy osiedla zaznaczają, że wolą oglądać z okien piękne pole niż betonową pustynię. Filmiki przedstawiające prace rolnika co roku stają się hitem internetu.

Jak się okazuje, w Lublinie taki widok nie jest niczym szczególnym. Nie tylko mieszkańcy ulicy Jantarowej mogą oglądać za oknami pracę rolników. Podobne widoki można spotkać w pobliżu bloków przy ul. Zalewskiego i ul. Słomkowskiego. Zabudowa wielorodzinna wgryza się w pola również przy ul. Obrońców Lublina, a uprawy można znaleźć także w kilku innych częściach miasta.

W Lublinie pola uprawne zajmują prawie 4 tys. hektarów (całe miasto ma powierzchnię 15 tys. ha), a gospodarstw rolnych jest około 2800. Najczęściej sieje się u nas pszenicę ozimą, najrzadziej kukurydzę.

Źródło: dziennikzachodni.pl, wmeritum.pl, aju.pl

Zobacz również: Rolnicy chcieli sprawdzić stan gleb. Zakopali w tym celu majtki

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.