Pogoda
10.08.2018 11:39

Komiks „Rick i Morty” trafi do Polski. Kiedy premiera pierwszego tomu?

Już niedługo fani Ricka i Morty'ego będą mogli poznać kolejne przygody zwariowanego dziadka i jego nierozgarniętego wnuczka. Egmont wyda polską wersję komiksu o bohaterach z kreskówki Justina Roilanda i Dana Harmona.

Komiks „Rick i Morty” trafi do Polski. Kiedy premiera pierwszego tomu?
foto: kadr z serialu Rick and Morty

Serial animowany „Rick i Morty” to fenomen na skalę światową. Produkcja ma fanów w każdym zakątku globu. Wierni widzowie wyczekują z niecierpliwością na nowe sezony przygód szalonego naukowca i jego przygłupiego wnuka. Niedawno ogłoszono rozpoczęcie prac nad kolejną porcją przygód Ricka i Morty'egoJustin Roiland i Dan Harmon zapowiedzieli, że w przygotowaniu jest 70 kolejnych odcinków serialu. Jednak uniwersum „Ricka i Morty'ego” to nie tylko telewizyjne przygody, ale również wydawana od  kwietnia 2015 roku seria komiksów. Niebawem komiks pojawi się na polskim rynku. 

Komiks „Rick i Morty” po polsku

Wydawnictwo Egmont zapowiedziało, że jesienią 2018 roku do sprzedaży trafi 1. tom komiksu „Rick i Morty”. Premiera albumu została zaplanowana na 17 października. W zbiorze znajdą się pierwsze numery serii stworzonej przez scenarzystę Zaca Gormana oraz rysowników CJ-a Cannona i Marca Ellerby'ego.

Rick i Morty

Czego możemy spodziewać się po komiksie? Tego samego, co po serialu. Rick znowu zabierze Morty'ego (i czytelników) w szaloną podróż po niezwykłych światach rodem z najdziwniejszych filmów science fiction. Ponownie zobaczymy również rodzinny dom nastolatka i jego rodziców - Beth i Jerry'ego oraz starszą siostrę Summer. Wszystko polane dużą dawką czarnego humoru i dozą sosu seczuańskiego. Jakie wymiary tym razem odwiedzą Rick i Morty? Przekonamy się niedługo. 

Pierwszy tom komiksu „Rick i Morty” liczy ponad 130 stron. Zostanie wydany w miękkiej oprawie. Cena okładkowa to 39,99 złotych. Papierowe przygody ulubionych bohaterów będą idealnym wypełnieniem czasu przed debiutem 4. sezonu serialu. Na razie nie podano oficjalnej daty premiery, ale pojawiły się spekulacje, że dziadek i wnuczek powrócą pod koniec 2018 roku.  

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Rick i Morty Komiks