Pogoda
25.09.2018 14:25

Komiks „Star Wars” pokazał najbrutalniejsze morderstwo Dartha Vadera

54. numer komiksu „Star Wars” udowadnia, że Darth Vader był naprawdę groźnym złoczyńcą. 

Komiks „Star Wars” pokazał najbrutalniejsze morderstwo Dartha Vadera
foto: kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Nowa Nadzieja

Wielu kinomanów przyznaje, że tytuł największego czarnego charakteru w historii filmu należy się Darthowi Vaderowi. Oryginalna trylogia „Star Wars” należycie to udowodniła, a prequele i spin-off „Łotr Jeden” tylko potwierdziły. Komiksy dziejące się obecnie w uniwersum stworzonym przez George'a Lucasa pokazują, co działo się z Anakinem Skywalkerem pomiędzy „Zemstą Sithów” a „Nową nadzieją”. Czytelnicy nie byli jednak zadowoleni, ponieważ komiksowy Vader nie pokazał swojej mrocznej strony w należyty sposób. Co prawda obcinał kończyny za pomocą miecza świetlnego, a nawet dusił swoich wrogów jak w słynnej scenie z „Nowej nadziei”, ale nie wchodził na wyżyny złowieszczości, jak w filmie. 

Darth Vader - najbrutalniejszy mord Lorda Sith

W 54. numerze komiksu „Star Wars” ta sytuacja się zmienia, ponieważ Kieron Gillen, Salvador Larroca, Guru-eFX i Clayton Cowles postanowili ukazać naprawdę mroczną scenę zabójstwa dokonywanego przez Vadera na jednym ze swoich wrogów. Chodzi o Generała Dravena wprowadzonego w filmie „Łotr Jeden”. W postać dowódcy Sojuszu Rebeliantów wcielił się Alistair Petrie. Jak zginął Draven?

Vader dopadł ludzi Dravena, zabijając ich na miejscu. Generała schwytał natomiast przy użyciu Mocy i wykonał swoja ikoniczną zagrywkę - zaczął go dusić. 

Star Wars #54

Tak przynajmniej wyglądało to na pierwszy rzut oka. Kilka chwil później okazało się, że Moc drzemiąca w Vaderze jest na tyle potężna, że z łatwością złamał kark Dravena, zaciskając swoją pięść. Mężczyzna padł trupem, a Vader kontynuował swój pościg za resztą Rebeliantów. To jedno z najokrutniejszych morderstw dokonanych przez Sitha. Czy będziemy świadkami większej ilości tego typu scen? Przekonamy się w kolejnych numerach komiksu „Star Wars”.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Marvel Star Wars Komiks Darth Vader