Komiks „Star Wars” pokazał najbrutalniejsze morderstwo Dartha Vadera

Sergiusz Kurczuk
25.09.2018 14:25
Komiks „Star Wars” pokazał najbrutalniejsze morderstwo Dartha Vadera Fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Nowa Nadzieja

54. numer komiksu „Star Wars” udowadnia, że Darth Vader był naprawdę groźnym złoczyńcą. 

Wielu kinomanów przyznaje, że tytuł największego czarnego charakteru w historii filmu należy się Darthowi Vaderowi. Oryginalna trylogia „Star Wars” należycie to udowodniła, a prequele i spin-off „Łotr Jeden” tylko potwierdziły. Komiksy dziejące się obecnie w uniwersum stworzonym przez George'a Lucasa pokazują, co działo się z Anakinem Skywalkerem pomiędzy „Zemstą Sithów” a „Nową nadzieją”. Czytelnicy nie byli jednak zadowoleni, ponieważ komiksowy Vader nie pokazał swojej mrocznej strony w należyty sposób. Co prawda obcinał kończyny za pomocą miecza świetlnego, a nawet dusił swoich wrogów jak w słynnej scenie z „Nowej nadziei”, ale nie wchodził na wyżyny złowieszczości, jak w filmie. 

Darth Vader - najbrutalniejszy mord Lorda Sith

W 54. numerze komiksu „Star Wars” ta sytuacja się zmienia, ponieważ Kieron Gillen, Salvador Larroca, Guru-eFX i Clayton Cowles postanowili ukazać naprawdę mroczną scenę zabójstwa dokonywanego przez Vadera na jednym ze swoich wrogów. Chodzi o Generała Dravena wprowadzonego w filmie „Łotr Jeden”. W postać dowódcy Sojuszu Rebeliantów wcielił się Alistair Petrie. Jak zginął Draven?

Vader dopadł ludzi Dravena, zabijając ich na miejscu. Generała schwytał natomiast przy użyciu Mocy i wykonał swoja ikoniczną zagrywkę - zaczął go dusić. 

54 Fot. foto: kadr z komiksu Star Wars #54

Tak przynajmniej wyglądało to na pierwszy rzut oka. Kilka chwil później okazało się, że Moc drzemiąca w Vaderze jest na tyle potężna, że z łatwością złamał kark Dravena, zaciskając swoją pięść. Mężczyzna padł trupem, a Vader kontynuował swój pościg za resztą Rebeliantów. To jedno z najokrutniejszych morderstw dokonanych przez Sitha. Czy będziemy świadkami większej ilości tego typu scen? Przekonamy się w kolejnych numerach komiksu „Star Wars”.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.