Komiks o homoseksualnej kobiecie wikingu doczeka się filmowej adaptacji

Sergiusz Kurczuk
27.04.2018 13:51
Heathen|undefined Fot. materiały promocyjne

„Heathen” to seria komiksowa opowiadająca o młodej kobiecie, która po wygnaniu z wioski wikingów, musiała przetrwać w trudnych warunkach dalekiej północy. Niebawem jej opowieść pojawi się na ekranach kin. 

Pierwsze dekady nowego millenium to czas, w którym filmowcy, a co za tym idzie również kinowi widzowie, przestali patrzeć na komiks, jak na ułomną wersję innych form przekazu. Hollywoodzcy producenci sięgnęli po ikony superbohaterkich serii komiksowych, co otworzyło drogę  na duży ekran innym postaciom znanym czytelnikom komiksów, również tych ambitniejszych. Ogromny sukces „Avengers: Infinity War” spowodował, że studia Constantin Film i Prime Universe postanowiły przyjrzeć się ambitnej opowieści stworzonej przez Natashę Alterici. Mowa o jej najnowszym komiksie pod tytułem „Heathen”.

„Heathen” - o czym jest komiks?

W 2017 roku ukazał się pierwszy numer „Heathen”. W opowieści dziejącej się w czasach, kiedy północą Europy władali wikingowie, poznajemy Aydis. Młoda dziewczyna zostaje wygnana z wioski po tym, jak mieszkańcy dowiadują się, że pocałowała inną kobietę. Banicja wyszła jej jednak na dobre. By poradzić sobie w trudnych warunkach, Aydis musiała dostosować się, by przetrwać. Dzięki temu nie ustępuje w walce i sztuce polowania mężczyznom. Pewna siebie wojowniczka postanawia wyzwać na pojedynek samego Odyna. 

1 Fot. foto: kadr z komiksu Heathen #1

Pierwsza część przygód kobiety wikinga wyprzedała się natychmiast, a opowiedziana i narysowana przez Alterici historia została dostrzeżona przez krytyków. W przygotowaniu jest kontynuacja, która ma się ukazać latem 2018 roku. Komiks „Heathen” przykuł również uwagę świata filmu. Jak donosi Deadline, Hollywood przygotowuje kinową adaptację komiksu Alterici. Przy produkcji będą brać udział wyżej wspomniane studia. Znaleziono już scenarzystkę. Została nią Kerry Williamson, która pracowała przy filmach „Alex Cross” i „Siedem sióstr”. 

Wybór tematu jest nieprzypadkowy. Akcja #meetoo spowodowała, że Hollywood zaczęło w końcu dostrzegać kobiece postacie. Oczywiście wcześniej pojawiały się silne kobiety w roli głównych bohaterek, ale w ciągu ostatnich miesięcy widać nasilenie tego trendu. „Igrzyska śmierci”, „Wonder Woman” czy nowe wersja „Tomb Raidera” to tylko niektóre z tytułów, wpisujących się w ten typ filmów. Postać Aydis może wśród niektórych osób wzbudzać kontrowersje, podobnie jak dotychczasowy Thor w Marvel Comics. Do niedawna w rolę bóstwa piorunów wcielała się Jane Foster. Dom Pomysłów postanowił jednak wrócić do tradycyjnej wersji tego bohatera. Jednak w MCU pojawiła się biseksualna postać Valkyrie. Teraz filmowi twórcy pójdą o krok naprzód.  

Autorka komiksów jest ucieszona, że filmowcy postanowili przenieść jej pomysł na duży ekran.

Cały zespół „Heathen” i ja jesteśmy niesamowicie podekscytowanie, że moja komiksowa historyjka o lesbijce wikingu stanie się filmem. Szczególnie, że pokrewna dusza pokroju Kerry ją napisze. Jestem fanatyczką kina dłużej niż fanką komiksu, a to, że moja praca w jednym medium może prowadzić do drugiego jest niczym innym, jak spełnieniem snów.

Na razie nie zdradzono dalszych szczegółów dotyczących filmu na podstawie „Heathen”. Pozostaje nam czekać. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.