Pogoda
17.05.2018 15:53

Komiksowy Deadpool zyskał obrzydliwą supermoc

Deadpool zyskał nową umiejętność, dzięki której był w stanie powstrzymać ścigających go superbohaterów. Ostrzegamy, że to nie jest materiał dla ludzi o słabym żołądku...

Deadpool
foto: okładka komiksu Despicable Deadpool #300

Chociaż na ekrany kin wchodzi „Deadpool 2”, w uniwersum Marvela antybohater przeżywa ostatnio ciężkie chwile. Jeszcze niedawno był w miarę szanowanym (anty)bohaterem. W dość krótkim czasie stał się wrogiem publicznym numer jeden, którego ściga większość herosów w kolorowych rajtuzach. W historii „Marvel Universe Kills Deadpool” dochodzi w końcu do konfrontacji Wade'a Wilsona z grupą dowodzoną przez Kapitana Amerykę. Żeby mieć szanse w starciu z największymi superbohaterami Ziemi, Deadpool zgłasza się o pomoc do pewnej kosmitki. Istota ofiaruje mu tajemniczy przedmiot, który ma zapewnić najemnikowi dodatkową potężną moc. Jaką umiejętność otrzymuje Deadpool?

Despicable Deadpool #300

Deadpool - nowa obrzydliwa moc najemnika

W 300. numerze komiksu „Despicable Deadpool” główny bohater używa podarunku od kosmitki. Podziewa się klasycznej supermocy, ale to seria o Deadpoolu, więc nic takiego się nie dzieje. Nie mniej jednak heros rzeczywiście otrzymuje moc, która jest wstanie ochronić go przed najpotężniejszymi herosami. Pierwszy na własnej skórze przekonał się o tym Falcon.

Despicable Deadpool #300
Despicable Deadpool #300

Jak widać, moc spowodowała, że Deadpool unieruchomił nawet potężną Thor. Nowa umiejętność to... wywoływanie wymiotów u wrogów Deadpoola. Okazuje się, że to naprawdę potężna broń, bowiem wywołuje efekt domina, osłabiając ściągających Deadpoola herosów. Niestety paw Giant-Mana okazuje się bronią obosieczną. 

Despicable Deadpool #300

Na szczęście w „Deadpoolu 2” ma tak obrzydliwych scen, nie mniej jednak jeden z członków X-Force - Zeitgeist potrafi na zawołanie... wymiotować silnie żrącym kwasem na swoich wrogów. „Despicable Deadpool” #300 to ostatni numer serii pisanej przez Gerry'ego Duggana. Po historii „Marvel Universe Kills Deadpool” wygadany najemnik ma przejść pewien rodzaj przemiany. Co zmieni się w życiu Wade'a? Dowiemy się za jakiś czas. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Deadpool Marvel Komiks Marvel Comics