Komiksowy Deadpool zyskał obrzydliwą supermoc

Sergiusz Kurczuk
17.05.2018 15:53
Deadpool|undefined Fot. okładka komiksu Despicable Deadpool #300

Deadpool zyskał nową umiejętność, dzięki której był w stanie powstrzymać ścigających go superbohaterów. Ostrzegamy, że to nie jest materiał dla ludzi o słabym żołądku...

Chociaż na ekrany kin wchodzi „Deadpool 2”, w uniwersum Marvela antybohater przeżywa ostatnio ciężkie chwile. Jeszcze niedawno był w miarę szanowanym (anty)bohaterem. W dość krótkim czasie stał się wrogiem publicznym numer jeden, którego ściga większość herosów w kolorowych rajtuzach. W historii „Marvel Universe Kills Deadpool” dochodzi w końcu do konfrontacji Wade'a Wilsona z grupą dowodzoną przez Kapitana Amerykę. Żeby mieć szanse w starciu z największymi superbohaterami Ziemi, Deadpool zgłasza się o pomoc do pewnej kosmitki. Istota ofiaruje mu tajemniczy przedmiot, który ma zapewnić najemnikowi dodatkową potężną moc. Jaką umiejętność otrzymuje Deadpool?

300 Fot. foto: kadr z komiksu Despicable Deadpool #300

Deadpool - nowa obrzydliwa moc najemnika

W 300. numerze komiksu „Despicable Deadpool” główny bohater używa podarunku od kosmitki. Podziewa się klasycznej supermocy, ale to seria o Deadpoolu, więc nic takiego się nie dzieje. Nie mniej jednak heros rzeczywiście otrzymuje moc, która jest wstanie ochronić go przed najpotężniejszymi herosami. Pierwszy na własnej skórze przekonał się o tym Falcon.

300 Fot. foto: kadr z komiksu Despicable Deadpool #300
300 Fot. foto: kadr z komiksu Despicable Deadpool #300

Jak widać, moc spowodowała, że Deadpool unieruchomił nawet potężną Thor. Nowa umiejętność to... wywoływanie wymiotów u wrogów Deadpoola. Okazuje się, że to naprawdę potężna broń, bowiem wywołuje efekt domina, osłabiając ściągających Deadpoola herosów. Niestety paw Giant-Mana okazuje się bronią obosieczną. 

300 Fot. foto: kadr z komiksu Despicable Deadpool #300

Na szczęście w „Deadpoolu 2” ma tak obrzydliwych scen, nie mniej jednak jeden z członków X-Force - Zeitgeist potrafi na zawołanie... wymiotować silnie żrącym kwasem na swoich wrogów. „Despicable Deadpool” #300 to ostatni numer serii pisanej przez Gerry'ego Duggana. Po historii „Marvel Universe Kills Deadpool” wygadany najemnik ma przejść pewien rodzaj przemiany. Co zmieni się w życiu Wade'a? Dowiemy się za jakiś czas. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.