Pogoda
10.02.2016 13:07

Kompilacja wypadków z udziałem Hummerów

Stworzenia filmiku – będącego zlepem wypadków jednego modelu samochodu – może wykazać pewne właściwości i tendencje konkretnego pojazdu…

Kompilacja wypadków z udziałem Hummerów
foto: kadr z wideo

Okazuje się bowiem, że stworzony przez amerykanów Hummer bardzo chętnie przewraca się na boki. Naprawdę wiele nie trzeba – wystarczy pierwsze lepsze uderzenie boczne i można być niemalże pewnym, że wszystkie jego koła po chwili oderwą się od nawierzchni jezdni.

Jest także pewna rzesza kierowców, którzy wykorzystują terenowe walory tego samochodu i skrzętnie taranują to, co znajdzie się na ich drodze. Począwszy od innych pojazdów, po znaki drogowe.

Hummer także paradoksalnie – mimo ogromnych gabarytów – okazuje się być świetny w wyjeżdżaniu z miejsca parkingowego. W takiej sytuacji po raz kolejny można wykorzystać go jako taran i nieco poprzestawiać obiekty znajdujące się dookoła, które ograniczają ilość miejsca, utrudniając wszelkie manewry.

Z kolei na jednym z ujęć widać, że ta potężna terenówka w niekorzystnych warunkach charakteryzuje się w zakrętach tendencją do płużenia przodem.

Hummer także wydaje się być prawie niezniszczalny. A na pewno zapewnia spore pokłady bezpieczeństwa pasażerom. W końcu z wielu starć, auta te wychodziły obronną ręką – praktycznie nie było na nich widać większych śladów zniszczeń.

Ponadto sam filmik można także potraktować jako dowód na to, że właściciele potężnych samochodów często zachowują się w sposób mało cywilizowany, rażąco łamiąc obowiązujące przepisy ruchu drogowego... W imię idei, że większym pojazdem na więcej można sobie pozwolić.

Zdarzają się jednak także i takie przypadki, kiedy to kierowcy Hummerów niekoniecznie są prowodyrami, tylko ofiarami cudzej lekkomyślności...

Tagi: Duperele Hummer