Konami nie chce, żeby gracze Metal Gear Survive umawiali się na randki

Michał Tomaszkiewicz
21.02.2018 12:32
Konami nie chce, żeby gracze Metal Gear Survive umawiali się na randki Fot. materiały prasowe

Miłość w grach Konami została zakazana – wpis zabraniający graczom wchodzenia w związki (lub starania się o nie) został umieszczony w warunkach korzystania z Metal Gear Survive. A to tylko wierzchołek góry lodowej.

Metal Gear Survive to gra wieloosobowa, w której część społeczna powinna być – przynajmniej teoretycznie – tak samo ważna dla graczy, jak sama rozgrywka. Konami chce, żeby interakcje między graczami odbywały się tylko na dość ograniczonej płaszczyźnie, na której miłość, a nawet randki, są zakazane.

Randki w grze online

Każdy gracz uruchamiając dzieło Konami zgadza się przestrzegać zapisów EULA – licencji na użytkowanie oprogramowania udzielanej użytkownikowi końcowego. Wśród ograniczeń nakładanych przez grę Metal Gear Survive znajduje się między innymi wpis o zakazie wchodzenia w związku, a nawet wykonywania działań, które w ocenie Konami mogłyby zostać uznane za podrywanie.

Ograniczenie obowiązuje oczywiście tylko w samej grze – nic nie stoi na przeszkodzie (chyba), żeby zainteresowani gracze mogli ze sobą rozmawiać poza rozgrywką. Problemem może być jednak zakaz podawania w grze jakikolwiek informacji kontaktowych.

Konami najprawdopodobniej stara się uchronić prawnie przed ewentualnymi oskarżeniami o molestowanie w grze – internauci potrafią być nieobliczalni, o czym wiele razy informowali trolle z 4Chana.

Wśród graczy pojawiły się także głosy, że Konami chce po prostu zabezpieczyć swoje interesy i że niedługo do sprzedaży ma wejść DLC, którego zadaniem będzie łączenie graczy w mogące zaangażować się uczuciowo pary – ten żart pozostanie jednak raczej na pewno tylko żartem.

Kariera polityczna nie dla graczy

Graczom Metal Gear Survive nie wolno także na przykład angażować się w politykę, proponować aktów seksualnych, zachęcać do samobójstwa lub do wykonywania czynności nieodpowiednich dla graczy nieletnnich.

foto: materiały prasowe

Podobne wpisy były umieszczane także we wcześniejszych grach Konami. Japoński deweloper być może nie zdaje sobie sprawy, jak dużą liczbę użytkowników może odstraszać takimi zapisami – w Polsce na przykład najpopularniejszą stroną erotyczną, bijącą na głowę najlepsze strony porno, jest witryna do umawiania się na seksrandki.

O tym, że warto zaznajamiać się w warunkami użytkowania na własnej skórze przekonało się 22 000 osób, które skorzystały z darmowego Wi-Fi - w regulaminie znajdował się zapis, że w zamian zgadają się na 1000 godzin czyszczenia toalet. 

Premiera gry jest zapowiedziana na 22 lutego 2018 roku.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.