Koncert na 300 osób w Wadowicach. Miasta rodzinnego Jana Pawła II obostrzenia nie obowiązują?

Joanna Chojnacka
16.10.2020 14:40
Koncert na 300 osób w Wadowicach. Miasta rodzinnego Jana Pawła II obostrzenia nie obowiązują? Fot. JACEK BORON/REPORTER

W Wadowicach odbędzie się koncert, w którym weźmie udział aż 300 osób. Jak wydarzenie ma się do wprowadzonych obostrzeń?

Chociaż sytuacja epidemiologiczna w Polsce z każdym dniem się zaostrza, w Wadowicach ma odbyć się koncert z udziałem 300-osobowej publiczności. Jak ma się to do obostrzeń?

Koncert na 300 osób w Wadowicach. Co z obostrzeniami?

W związku z gwałtownym wzrostem zarażeń koronawirusem w Polsce, rząd postanowił wprowadzić kolejne obostrzenia związane z życiem publicznym. Duże miasta znalazły się w czerwonej strefie, gdzie puby i lokale gastronomiczne będą otwarte jedynie w godzinach 9-21, wydarzenia sportowe zostaną pozbawione publiczności, a baseny, siłownie i aquaparki zawieszą działalność.

Koncert w Wadowicach z okazji 100. urodzin Jana Pawła II

Także wydarzenia kulturalne będą odbywać się na nowych zasadach. Od 17 października w imprezach może brać udział jedynie 25 procent publiczności. Natomiast na 18 października w Wadowicach zaplanowano koncert z okazji 100-lecia urodzin Jana Pawła II. W wydarzeniu ma wziąć udział około 300 osób.

Przeczytaj także

Jak liczba ma się do obostrzeń? Na to pytanie w rozmowie z Radiem Zet odpowiedział urząd gminy. Reporter radia Przemysław Taranek napisał na swoim Twitterze, czego dowiedział się od placówki:

Koncert papieski dla 300 osób organizują w najbliższą niedzielę na rynku w Wadowicach TVP i władze gminy. To wydarzenie religijne - nie ma ograniczeń co do liczby osób - usłyszałem w urzędzie gminy. Wystąpią min. H.Mlynkova i Golec uOrkiestra.

Urzędnicy przekonują jednak, że koncert odbędzie się z zachowaniem wszelkich obowiązujących zaleceń i w reżimie sanitarnym. Małgorzata Targosz-Storch zadeklarowała Onetowi, że liczba osób mogących uczestniczyć w wydarzeniu została mocno okrojona.

Wydarzenie, ze względu na sytuację epidemiczną, odbędzie się z mocno ograniczonym udziałem publiczności, ale będzie transmitowane na żywo w programie 1. Telewizji Polskiej, która je organizuje wspólnie z wadowicką parafią Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, magistratem i Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II. Bezdyskusyjnie, bezpieczeństwo jest najważniejsze i prosimy tutaj o zrozumienie.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.