Pogoda
16.10.2020 14:40

Koncert na 300 osób w Wadowicach. Miasta rodzinnego Jana Pawła II obostrzenia nie obowiązują?

W Wadowicach odbędzie się koncert, w którym weźmie udział aż 300 osób. Jak wydarzenie ma się do wprowadzonych obostrzeń?

Wadowice
foto: JACEK BORON/REPORTER

Chociaż sytuacja epidemiologiczna w Polsce z każdym dniem się zaostrza, w Wadowicach ma odbyć się koncert z udziałem 300-osobowej publiczności. Jak ma się to do obostrzeń?

Koncert na 300 osób w Wadowicach. Co z obostrzeniami?

W związku z gwałtownym wzrostem zarażeń koronawirusem w Polsce, rząd postanowił wprowadzić kolejne obostrzenia związane z życiem publicznym. Duże miasta znalazły się w czerwonej strefie, gdzie puby i lokale gastronomiczne będą otwarte jedynie w godzinach 9-21, wydarzenia sportowe zostaną pozbawione publiczności, a baseny, siłownie i aquaparki zawieszą działalność.

Koncert w Wadowicach z okazji 100. urodzin Jana Pawła II

Także wydarzenia kulturalne będą odbywać się na nowych zasadach. Od 17 października w imprezach może brać udział jedynie 25 procent publiczności. Natomiast na 18 października w Wadowicach zaplanowano koncert z okazji 100-lecia urodzin Jana Pawła II. W wydarzeniu ma wziąć udział około 300 osób.

Powstał test, który ocenia przebieg choroby COVID-19
Powstał test, który ocenia przebieg choroby COVID-19
Przeczytaj także Powstał test, który ocenia przebieg choroby COVID-19

Jak liczba ma się do obostrzeń? Na to pytanie w rozmowie z Radiem Zet odpowiedział urząd gminy. Reporter radia Przemysław Taranek napisał na swoim Twitterze, czego dowiedział się od placówki:

"

Koncert papieski dla 300 osób organizują w najbliższą niedzielę na rynku w Wadowicach TVP i władze gminy. To wydarzenie religijne - nie ma ograniczeń co do liczby osób - usłyszałem w urzędzie gminy. Wystąpią min. H.Mlynkova i Golec uOrkiestra. "

Czy koncert w Wadowicach powinien się odbyć?

Urzędnicy przekonują jednak, że koncert odbędzie się z zachowaniem wszelkich obowiązujących zaleceń i w reżimie sanitarnym. Małgorzata Targosz-Storch zadeklarowała Onetowi, że liczba osób mogących uczestniczyć w wydarzeniu została mocno okrojona.

"

Wydarzenie, ze względu na sytuację epidemiczną, odbędzie się z mocno ograniczonym udziałem publiczności, ale będzie transmitowane na żywo w programie 1. Telewizji Polskiej, która je organizuje wspólnie z wadowicką parafią Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, magistratem i Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II. Bezdyskusyjnie, bezpieczeństwo jest najważniejsze i prosimy tutaj o zrozumienie. "

Berlin pokazuje środkowy palec antymaseczkowcom.
Berlin pokazuje środkowy palec antymaseczkowcom.
Przeczytaj także Berlin pokazuje środkowy palec antymaseczkowcom. "Machamy palcem do wszystkich bez maski"
Joanna Chojnacka
Tagi: koronawirus