Koniec Pottermore - oficjalnej strony Harry'ego Pottera

02.10.2019 13:23
Harry Potter i Kamień Filozoficzny|undefined Fot. kadr z filmu Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Pottermore - strona internetowa na temat świata Harry'ego Pottera nadzorowana przez J.K. Rowling zniknęła z sieci. Jej miejsce zajął o wiele większy serwis poświęcony czarodziejom - The Wizarding World.

Chociaż od premiery ostatniej książki o Harrym Potterze minęło ponad 10 lat, fani świata stworzonego przez J.K. Rowling mieli do dyspozycji nie tylko filmowe adaptacje i spin-off "Fantastyczne zwierzęta", ale również witrynę Pottermore. Po wielu latach działania, strona zniknęła z sieci. Nie oznacza to jednak, że zabraknie miejsca w internecie, dla fanów Harry'ego Pottera. Jej miejsce zajął portal The Wizarding World.

Pottermore to teraz The Wizarding World

Oficjalna strona Harry'ego Pottera istniała przez prawie 10 lat i od początku powstawała pod czujnym okiem Rowling. Pisarka za jej pośrednictwem przekazywała wiele ciekawostek na temat stworzonego przez nią uniwersum, ale również pojawiały się na niej również dodatkowe informacje, na które nie było miejsca w powieściach i filmach. Chłopiec, który przeżył jest ikoną popkultury, a w ostatnim czasie jego popularność wzrasta dzięki nowych gier mobilnych i filmowej serii "Fantastyczne zwierzęta".

Przeczytaj także
Pottermore Fot. foto: Wizarding World.com
Przeczytaj także

Paradoksalnie ta popularność sprawiła, że strona Pottermore musiała przekształcić się w o wiele większy portal. Na stronie The Wizarding World możemy przeczytać o przyczynie zmian.

Engorgio Pottermore…Przenosimy się na WizardingWorld.com - do naszego nowego, większego domu dla magii, którą kochacie. Oto co musicie wiedzieć.

Po siedmiu latach dostarczania wam wszystkich najnowszych doniesień z Czarodziejskiego Świata, analiz każdej historii o Harrym Potterze, informacji z ostatniej chwili dotyczące serii filmowej "Fantastyczne zwierzęta", wzywania fandomu do brania udziału w trudnych quizach oraz oczywiście proszeniu was o odkrywanie, do którego z domów należycie, teraz możemy ogłosić... że zamierzamy zrobić jeszcze więcej tego wszystkiego! Wybieramy się na drugą stronę ulicy do naszego nowego domu - WizardingWorld.com.

 Jest trochę jak Nora - dodaliśmy za pomocą magii kilka dodatkowych pięter i rzuciliśmy kilka Zaklęć Poszerzających, dając wam treści, które znacie i kochacie z Pottermoer.com i dodać trochę nowych, dodatkowych niespodzianek. Wizyta na Pottermore.com sprawi, że od razu przeniesiecie się na WizardingWorld.com - ale nie martwcie się, nie musicie borykać się z Proszkiem Fiuu. Nadal jest w sieci i pełni rolę domu dla Harry'ego Pottera i Fantastycznych Zwierząt.

Jesteśmy bardzo zapracowani nad różnorodnością ekscytujących przedsięwzięć, by wasza podróż przez Czarodziejski Świat była jeszcze lepsza, a to wymagało jeszcze większej i lepszej strony, by wszystko wam pokazać.

Od teraz możecie stworzyć Czarodziejski Paszport na WizardingWorld.com, używając swojego konta Pottermore - wszystkie wasze poprzednie dokonania zostaną przeniesione na nową stronę. To wasz dom Hogwartu, różdżka i Patronus.

Jak widać, fani nie powinni się smucić z powodu zmiany, ponieważ wiąże się ona z poszerzeniem ilości treści, które pojawią się na nowej stronie.

Przeczytaj także

Zobacz też: Wybierz się na wirtualną wycieczkę do Hogwartu

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.