Koniec sposobu na darmowy Windows jest bliski
Michał Tomaszkiewicz
31.10.2017 10:38
Koniec sposobu na darmowy Windows jest bliski Fot. DobaKung, CC BY 2.0

Microsoft kończy z rozdawaniem darmowej aktualizacji do Windows 10 – ze sposobu uwielbianego przez chytrych informatyków z Radomia można skorzystać tylko do końca roku. I trzeba przy tym trochę nakłamać.

Korporacja z Redmond umożliwiała bezpłatną aktualizację używanego systemu operacyjnego do Windows 10 przez dobry rok po premierze swojego najnowszego dziecka. Nie wszyscy jednak zdążyli (lub chcieli) skorzystać z tej opcji.

Gdy wydawało się, że przesiadka na „dziesiątkę” wymagać będzie wysupłania z portfela sporej kasy – mowa była nawet o kwotach sięgających 500 złMicrosoft sam przygotował i zostawił otwartą furtkę dla każdego, kto chciałby jednak używać Windows 10 bez konieczności wnoszenia opłat.

Gdy zbliżała się data 29 lipca 2016 roku, czyli ostatni dzień możliwości bezpłatnej aktualizacji do Windows 10, Microsoft wystosował krótki komunikat, który początkowo pozostawał niezauważony, a potem stał się narzędziem dla każdego, kto chciał oszukać system.

Okazało się bowiem, że korporacja z Redmond postanowiła pozostawić możliwość bezpłatnej aktualizacji dla osób, które obsługując komputer korzystają z technologii pomocniczych. Wystarczyło więc na przykład zadeklarować, że nie używa się myszy (lub też zadeklarować coś mniej szokującego z tej rozbudowanej listy), żeby móc przesiąść się na Windows 10 nawet po zamknięciu oficjalnego okienka transferowego.

Nie wiadomo, jak wiele osób zdecydowało się na skorzystanie z tego sposobu. Rezygnacja Microsoftu z tej opcji może oznaczać, że zainteresowania nie było wcale i nie opłacało się nawet oferować takiej opcji, lub wręcz przeciwnie – korporacja zaczęła zdawać sobie sprawę, inwalidzi i osoby niepełnosprawne, a dla takich właśnie przygotowano narzędzia pomocnicze ułatwiające korzystanie z komputera, nagle zaczęli być nadreprezentowani.

Jeśli więc ktoś chce wykazać się sprytem konsumenckim i oszczędzić na aktualizacji do Windows 10, może to zrobić tylko to 31 grudnia 2017 roku.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.