Koniec świata: Księżyc spowalnia ruch Ziemi, doba będzie trwała 27 dni

02.12.2019 20:26
Koniec świata: Księżyc spowalnia ruch Ziemi, doba będzie trwała 27 dni Fot. Shutterstock.

Naukowcy ostrzegają: Koniec świata jest coraz bliższy. Księżyc spowalnia ruch obrotowy Ziemi. Jakie będą konsekwencje tego zjawiska?

Najnowsze badania naukowe wskazują czynniki, które mogą spowodować koniec świata. Co przepowiadają naukowcy?

Scenariusz końca świata, jaki znamy

Nic nie trwa wiecznie i pewnego dnia również Ziemia przestanie istnieć. Scenariusze końca świata są różne: uderzenie asteroidy, przebiegunowaniewymieranie holoceńskie  czy samounicestwienie.

Od lat naukowcy starają się przewidzieć przyczyny globalnej zagłady i zapobiec lub przynajmniej zminimalizować zagrożenie. Jednak na niektóre scenariusze nie mamy wpływu.

Trzęsienia Ziemi, doba, która będzie trwała 27 dni

Jak twierdzą naukowcy z uniwersytetów Kolorado i University of Montana, Księżyc spowalnia ruch obrotowy Ziemi i w dalszej perspektywie może "zrujnować ekosystem" naszej planety.

Przeczytaj także

Roger Bilham z Uniwersytetu Kolorado i Rebecca Bendick z Uniwersytetu Montana w Missouli twierdzą, że za sprawą Księżyca powinniśmy spodziewać się zwiększonej liczby trzęsień ziemi.

Naukowcy wyliczyli, że spowalnianie ruchu obrotowego naszej planety prowadzi do zwiększenia o połowę liczby silnych wstrząsów w skali roku.

Zwalniające obroty Ziemi będą skutkować większą liczbę wstrząsów silniejszych niż 7.0 w skali Richtera

- twierdzi profesor Roger Bilham z Uniwersytetu Kolorado w Boulder.

Z wyliczeń naukowców wynika, że z czasem doba wydłuży się do 27 dni, a silne trzęsienia Ziemi zniszczą naszą planetę. Zniszczeniu ulegnie też nasz ekosystem. Jedna połowa naszej planety przez 27 dni będzie palona przez Słońce, a druga pogrąży się w mroku.
 

Doprowadzi to do strasznych w skutkach anomalii klimatycznych: wyziębiania się półkuli będącej pogrążonej dłużej w ciemności i rozgrzewania oświetlonej w tym czasie części Ziemi.

Zobacz również: Przerażające proroctwa Stephena Hawkinga: "Śmierć Ziemi jest tylko kwestią czasu"

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.