Pogoda
02.12.2019 20:26

Koniec świata: Księżyc spowalnia ruch Ziemi, doba będzie trwała 27 dni

Naukowcy ostrzegają: Koniec świata jest coraz bliższy. Księżyc spowalnia ruch obrotowy Ziemi. Jakie będą konsekwencje tego zjawiska?

Koniec świata
foto: Shutterstock.

Najnowsze badania naukowe wskazują czynniki, które mogą spowodować koniec świata. Co przepowiadają naukowcy?

Scenariusz końca świata, jaki znamy

Nic nie trwa wiecznie i pewnego dnia również Ziemia przestanie istnieć. Scenariusze końca świata są różne: uderzenie asteroidy, przebiegunowaniewymieranie holoceńskie  czy samounicestwienie.

Od lat naukowcy starają się przewidzieć przyczyny globalnej zagłady i zapobiec lub przynajmniej zminimalizować zagrożenie. Jednak na niektóre scenariusze nie mamy wpływu.

Trzęsienia Ziemi, doba, która będzie trwała 27 dni

Jak twierdzą naukowcy z uniwersytetów Kolorado i University of Montana, Księżyc spowalnia ruch obrotowy Ziemi i w dalszej perspektywie może "zrujnować ekosystem" naszej planety.

III wojna światowa
III wojna światowa
Przeczytaj także Przerażająca przepowiednia z Afryki: III wojna światowa, Franciszek ostatnim papieżem

Roger Bilham z Uniwersytetu Kolorado i Rebecca Bendick z Uniwersytetu Montana w Missouli twierdzą, że za sprawą Księżyca powinniśmy spodziewać się zwiększonej liczby trzęsień ziemi.

Naukowcy wyliczyli, że spowalnianie ruchu obrotowego naszej planety prowadzi do zwiększenia o połowę liczby silnych wstrząsów w skali roku.

"

Zwalniające obroty Ziemi będą skutkować większą liczbę wstrząsów silniejszych niż 7.0 w skali Richtera "

- twierdzi profesor Roger Bilham z Uniwersytetu Kolorado w Boulder.

Z wyliczeń naukowców wynika, że z czasem doba wydłuży się do 27 dni, a silne trzęsienia Ziemi zniszczą naszą planetę. Zniszczeniu ulegnie też nasz ekosystem. Jedna połowa naszej planety przez 27 dni będzie palona przez Słońce, a druga pogrąży się w mroku.
 

Doprowadzi to do strasznych w skutkach anomalii klimatycznych: wyziębiania się półkuli będącej pogrążonej dłużej w ciemności i rozgrzewania oświetlonej w tym czasie części Ziemi.

Zobacz również: Przerażające proroctwa Stephena Hawkinga: "Śmierć Ziemi jest tylko kwestią czasu"

Tagi: Archiwum Tajemnic