Pogoda
14.06.2020 11:08

Koniec świata nadejdzie w przyszłym tygodniu? Tak twierdzi pewien badacz

W 2012 roku miał nadejść koniec świata. Niektórzy byli tak bardzo podekscytowani tą perspektywą, że zrobili duży blockbusterowy film na ten temat (patrzymy na ciebie, panie Roland Emmerich).

Koniec świata nadejdzie w przyszłym tygodniu? Tak twierdzi pewien badacz
foto: shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Według kalendarza Majów, świat miał się zakończyć 21 grudnia 2012 roku. Jak się jednak okazuje, być może te odczyty były początkowo niedokładne. Według niektórych, równie oficjalnych i bardzo wiarygodnych źródeł, koniec świata nadejdzie dopiero... 21 czerwca 2020 roku, czyli dokładnie za tydzień.

21 czerwca 2020 roku nadejdzie koniec świata?

W serii usuniętych tweetów, naukowiec i wykładowca z Fundacji Fullbrighta, Paolo Tagaloguin wyjaśnił, że przepowiednia Majów mogła być źle odczytana. Wszystko przez to, że kraje chrześcijańskie przestawiły się na kalendarz gregoriański. Według Taglaloguina, przez zmianę straciliśmy 11 dni w porównania do kalendarza juliańskiego. The Sun zapisało te tweety, w których mogliśmy przeczytać:

"

Patrząc na kalendarz juliański, wciąż jesteśmy w 2012 roku... W ciągu każdego roku straciliśmy 11 dni ze względu na używanie gregoriańskiego kalendarza. Przez 268 lat (1752-2020) używania gregoriańskiego kalendarza straciliśmy 11*268, czyli łącznie 2948 dni. 2948/365 dni (jeden rok) = 8 lat. "

Kapitan Ameryka: Pierwsze Starcie
Kapitan Ameryka: Pierwsze Starcie
Przeczytaj także Czy "Kapitan Ameryka" przewidział pandemię koronawirusa? Zaszyfrowana wiadomość w filmie sprzed 9 lat

Cóż, osobiście nie wierzymy w takie rzeczy, ale z drugiej strony, patrząc na kondycję zachodniego świata w 2020 roku możemy tylko zacytować tego użytkownika Twittera:

"

Według kalendarza Majów w ciągu 10 dni skończy się świat... RADOM K*RWA JAZDA! "

III wojna światowa
III wojna światowa
Przeczytaj także Przerażająca przepowiednia Mitara Tarabića dotycząca III wojny światowej: "Palący się ludzie będą spadali z nieba"

Chcielibyście, żeby naprawdę nadszedł koniec świata?