Pogoda
09.06.2019 14:29

Koniec świata w 2050 roku. Szokujący raport naukowców

Dzisiejsze Archiwum Tajemnic będzie całkiem na serio. Koniec Świata nastąpi w 2050 roku. Potwierdzają to najwybitniejsi naukowcy na świecie. Jak będzie wyglądać zagłada?

Archiwum Tajemnic
foto: Shutterstock

Moda na ogłaszanie kolejnych dat końca świata sprawiła, że nikt nie już nie bierze tego na poważnie. Sami wielokrotnie poruszaliśmy ten temat, cytując znanych wizjonerów czy naukowców z NASA.

Jak dotąd (na szczęście) Ziemia wychodziła ze wszystkich zapowiadanych kataklizmów obronną ręką, a ciała niebieskie zmierzające w naszym kierunku łaskawie omijały naszą planetę. Nie sprawdziły się również przepowiednie Majów i starożytnych Egipcjan. Nie nadeszła też zima stulecia.

Tym razem jednak raport naukowców z Melbourne jest całkowicie poważny. I brzmi naprawdę przerażająco. Okazuje się, że koniec świata niekoniecznie będzie miał związek z inwazją UFO, wydarzeniami zapowiadanymi przez św. Jana, wybuchem Księżyca czy deszczem meteorów. Ludzkość unicestwi się sama.

Koniec Świata w 2050 roku: Szokujący raport naukowców

Niezależna grupa ekspertów zajmujących się polityką klimatyczną z Breakthrough National Centre for Climate Restoration w Australii opublikowała właśnie raport, z którego jasno wynika, że zostało nam już tylko 31 lat życia. Pod ich odkryciem podpisują się wielu światowej sławy naukowców, między innymi badacze wpływu wykorzystywania paliw kopalnych na zmiany w przyrodzie.

Archiwum Tajemnic

Spróbujmy wyjaśnić pokrótce sytuację. Podczas Szczytu Klimatycznego ONZ, który odbył się w 2018 roku w Katowicach, przewidziano wzrost globalnej temperatury o dwa stopnie Celsjusza, w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat.  Taki skok doprowadzi do topienia się pokrywy lodowej, podniesienia się poziomów wód w oceanach, falę susz i zagłady lasów w dorzeczu Amazonki.

Okazuje się jednak, że według nowego raportu naukowców z Australii, informacje są niedoszacowane i nie biorą pod uwagę zmian geologicznych oraz innych, które są z nimi powiązane jak kostki domina. Z najnowszych badań wynika jednoznacznie, że mamy o wiele mniej czasu niż powszechnie się uważa, a w ciągu najbliższych 31 lat temperatura wzrośnie nie o 2, a o 3 st. C.

Archiwum Tajemnic

Jak będzie wyglądał koniec świata w 2050 roku

Jednym z największych problemów dla ludzkości będzie szybkie topnienie lodowców Arktyki i Grenlandii. Spowoduje to nie tylko podniesienie się poziomu wód w rzekach, morzach i oceanach, ale uwolnienie gazów cieplarnianych uwięzionych w wiecznej zmarzlinie. Według najnowszych szacunków w 2050 roku blisko 5 mld ludzi — przez średnio 20 dni w roku będzie narażonych na zabójcze temperatury, poza progiem ludzkiej przeżywalności.

Archiwum Tajemnic

Ponad miliard ludzi z rejonu Zachodniej Afryki, Ameryki Południowej, Bliskiego Wschodu i części Azji będzie musiało zostać przesiedlonych ze względu na ekstremalne upały i całkowity brak wody.

Trąby Apokalipsy
Trąby Apokalipsy
Przeczytaj także Dziwne dźwięki z nieba powróciły na świecie w 2019. Czy to zapowiedź Apokalipsy?

Niewyobrażalne susze, pożary buszu i lasów wymkną się spod kontroli i będą trwały miesiącami, do czasu, gdy jedna trzecia naszej planety stanie się jałową pustynią.

Archiwum Tajemnic

Dojdzie do upadku ekosystemów Amazonii, Arktyki i raf koralowych. Znikną dżungle, puszcze i arktyczne pokrywy lodowe. Masowo będą wymierać kolejne gatunki zwierząt. Upadnie rolnictwo, a co za tym idzie, ulegną zniszczeniu uprawy, farmy oraz pastwiska.

Archiwum Tajemnic

Ludzie w poszukiwaniu zdatnych do życia warunków zaczną masowo emigrować, co doprowadzi do konfliktów zbrojnych i strasznych wojen. Twórcy najnowszego raportu nie wykluczają również wojny biologicznej i atomowej. Inne sformułowania, które pojawiają się w raporcie to „niewyobrażalny chaos” oraz „koniec ludzkiej cywilizacji, jaką znamy”.

Archiwum Tajemnic

Czy można uniknąć końca świata 

Aby zapobiec globalnej katastrofie rządy wszystkich państw, musiałyby niemal natychmiast wprowadzić drastyczne zmiany. Światowa gospodarka musiałby się przestawić na zerową emisję zanieczyszczeń węglowych i zrezygnować z węgla lub zrównoważyć jego emisje za pomocą technologii oczyszczających. Tylko w ten sposób można zapobiec globalnej zagładzie.

Zobacz także: Tajemniczy obiekt na Księżycu. Czy to dowód na istnienie UFO? [ZDJĘCIA]

Tagi: Archiwum Tajemnic