Koniec świata w Boże Narodzenie. Do Ziemi zbliża się gigantyczna asteroida

23.10.2019 10:35
asteroida uderzająca w Ziemię|undefined Fot. Shutterstock

Jeśli szukacie wymówki, żeby nie sprzątać w domu przed świętami, to lepszej nie znajdziecie. 20 grudnia 2019 NASA spodziewa się wizyty asteroidy 216258 2006 WH1. Jest dwa razy większa, niż Pałac Kultury i Nauki w Warszawie.

Koniec świata to święto ruchome, które tym razem wypada na chwilę przed Bożym Narodzeniem. Potencjalnym jeźdźcem kosmicznej apokalipsy została okrzyknięta asteroida 216258 2006 WH1, która w wypadku uderzenia w Ziemię mogłaby doprowadzić do masowego wymierania.

Zanim rzucicie to wszystko i na ostatnie dni życia pojedziecie w Bieszczady, wiedzcie że jeśli asteroida nie uderzy w święta w naszą planetę, to martwić trzeba się będzie jeszcze przepowiedniami Watykanu wieszczącymi rychły wybuch III wojny światowej.

Przeczytaj także

Według Jackowskiego apokaliptyczny konflikt miał zacząć się we wrześniu 2019 roku, wygląda jednak na to, że III wojna światowa trochę się spóźnia.

Asteroida doleci do Ziemi na Boże Narodzenie. Jeśli w nas trafi, wyginiemy

Naukowcy ustalili, że asteroida 216258 2006 WH1 mierzy 540 metrów. Do orbity Ziemi zbliża się z prędkością 43 000 km/h.

Gdyby taki obiekt uderzył w Ziemię, okolice w promieniu kilkudziesięciu kilometrów zostałyby całkowicie zniszczone, a apokaliptyczne skutki odczuwałoby się na całym globie.

2006 WH1 ma znaleźć się najbliżej Ziemi 20 grudnia 2019 roku, a więc dosłownie na chwilę przed świętami. Oszacowana przez astronomów trajektoria obiektu przecina orbitę naszej planety, ale asteroida ominie Ziemię w bezpiecznej odległości.

Kierunek, w którym pędzie asteroida może się jednak zmienić z powodu Efektu Jarkowskiego. Sposób wypromieniowywania ciepła może zmienić orbitę, przez co obiekt może w przyszłości znaleźć się na kursie kolizyjnym z Ziemią.

Zobacz także: To one poprzedzą koniec świata. Jakie znaki zapowiedzą apokalipsę? 

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.