Koniec z dużymi domówkami. Burmistrz zapowiada odcinanie wody i prądu

11.08.2020 13:12
Koniec z dużymi domówkami. Burmistrz zapowiada odcinanie wody i prądu Fot. zdjęcie poglądowe/shutterstock.com

Zastanówcie się dwa razy, czy chcecie zrobić domówkę - burmistrz jednego z miast postanowił odcinać wodę i prąd imprezowiczom. Wszystko przez pandemię COVID-19.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, burmistrz Los Angeles Eric Garcetti ogłosił, że od piątku 7 sierpnia władze miejskie mogą odcinać wodę i prąd w mieszkaniach, w których odbywają się tłumne imprezy. Jak ocenił szef władz miejskich, niektóre mieszkania w Mieście Aniołów stały się "w zasadzie klubami nocnymi".

Zakaz dużych domówek w Los Angeles

Decyzja jest oczywiście podyktowana warunkami epidemicznymi w Los Angeles. W aglomeracji miejskiej i okolicach wykryto najwięcej przypadków zakażeń SARS-CoV-2 ze wszystkich w USA. Co ciekawe, aż 60 procent nowych infekcji przypada tu na osoby w wieku od 18 do 49 lat. 

Przeczytaj także

W Los Angeles (jak i wielu innych miastach) masowe zgromadzenia naruszają przepisy dotyczące zdrowia publicznego. Z tego powodu władze miejskie - zgodnie z oświadczeniem burmistrza - od piątku 7 sierpnia mogą odcinać prąd i wodę w mieszkaniach, gdzie mają miejsce "koronawirusowe domówki". Z relacji PAP-u wynika, że są to często pustostany lub mieszkania wynajęte na krótki okres.

Burmistrz zapowiada naprawdę ostrą walkę z nieposłusznymi mieszkańcami. Jak poinformował na konferencji prasowej Garcetti:

Jeśli policja z Los Angeles odnotuje kilkukrotne naruszenie przepisów, to odpowiedni departament władz miejskich odetnie prąd i wodę w ciągu 48 godzin.

"Los Angeles Times" zajmował się już tematem imprez w domach, podczas których nie przestrzegane są zasady zachowywania dystansu i inne środki przeciwwirusowe. Amerykańska publikacja informowała też o tym, że w sprawie niektórych incydentów władze mają nawet prowadzić śledztwa.

LA nie jest pierwszym miastem w USA, które zaostrzyło walkę z wirusem. Jak podaje portal NPR, odcięcie wody i prądu spotkało właściciela siłowni w Oxfordzie, w stanie Massachusetts. Mężczyzna sprzeciwiał się bowiem nakazowi okresowego zamknięcia swojego biznesu. 

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.