Pogoda
03.06.2016 16:58

Koniec z filmowymi skokami w bok

Te obrączki pomogą dotrzymać obietnicy miłości, wierności i nie oglądania odcinków ulubionego serialu bez partnera. Koniec z udawanymi westchnieniami zaskoczenia podczas powtórek – przyjemnościom małego ekranu będzie można oddawać się tylko we dwoje.

Koniec z filmowymi skokami w bok
foto: materiały prasowe

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Harris Interactive oraz Netfliksa, wierności przyrzeczeniom dotyczącym wspólnego zapoznawania się z nowymi odcinkami seriali nie zawsze udaje się dotrzymać.

Tylko na Netfliksie obietnice złamało 28 mln osób, oddając się przyjemnościom płynącym z ekranu samemu, zdradzając tym samym zaufanie partnera.

W 21% przypadków dzieje się to w nocy, gdy ukochana osoba śpi obok, nie zdając sobie sprawy z działań drugiej połowy. Aby ukryć swój występek, 12% ankietowanych zdecydowało się na obejrzenie odcinka jeszcze raz, symulując przy tym emocje odczuwane podczas wcześniejszego, samotnego pierwszego razu.

Nieszczerość wobec partnera może być problemem – cóż jednak zrobić, gdy na okazję do zapoznania się z najnowszymi przygodami bohaterów trzeba czekać nawet kilka dni, podczas gdy reklamy serwisów VOD cały czas wodzą na pokuszenie?

Trzeba mieć silną wolę – albo zdecydować się na podkreślenie zaangażowania w związek obrączkami nazwanymi Commitment Rings. Biżuteria została wzbogacona o odrobinę technologii – a dokładnej rzecz biorąc, moduły NFC (Near Field Communication).

Specjalna aplikacja, współpracująca z najpopularniejszymi serwisami z wideo na żądanie, pozwala wybrać tytuły, które chce się oglądać razem. Dostęp do wskazanych seriali zostaje zablokowany – dopiero, gdy w najbliższej okolicy smartfona znajdą się ręce noszące obie obrączki, możliwe staje się odtworzenie odcinka.

Na razie brak informacji na temat daty debiutu rynkowego gadżetów i ich ceny – pod pomysłem podpisuje się producent znanych w USA lodów. Szczegóły dotyczące dokładnej zasady działania obrączek – co pozwoli sprawdzić, czy systemu nie da się jednak w jakiś sposób oszukać – mają być podane w bliskiej przyszłości.

Okazalibyście swoją miłość drugiej połówce proponując używanie takich obrączek?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety