Pogoda
18.06.2020 12:10

Koniec z kasjerami w sklepach? Znana sieć hipermarketów testuje nowe rozwiązania

Wraz z rozwojem technologii niektóre zawody przestaną istnieć. To niestety smutny fakt, który powoli wchodzi już w życie. Kto następny straci pracę? Najprawdopodobniej kasjerzy.

Koniec z kasjerami w sklepach? Znana sieć hipermarketów testuje nowe rozwiązania
foto: shutterstock.com

Jak podaje portal Fox5, znana sieć hipermarketów Walmart zamierza zrezygnować z kasjerów w jednym ze swoich mega-sklepów. Zamiast tego, na ich miejscu mają się pojawić kasy samoobsługowe, które pozwolą na większą autonomię klientów.

Walmart zrezygnuje z kasjerów?

Zmiana ma nastąpić w sklepie #359 w Fayetteville, w stanie Arkansas. Zarządcy sieci będą testowali rozwiązanie za pomocą mierzenia średniego czasu zakupów, które następnie porównają z obsługą zapewnioną przez kasjerów. Walmart oprócz tego chce ograniczyć liczbę osób przebywających w sklepie z powodu koronawirusa - wprowadzenie kas samoobsługowych ma być jednym z rozwiązań pomagających w osiągnięciu tego celu.

Lidl
Lidl
Przeczytaj także W Lidlu pojawią się kasy samoobsługowe

Oczywiście na terenie samego sklepu wciąż obecni będą pracownicy, którzy będą służyli pomocą dla osób niezaznajomionych z samoobsługowym systemem. Jeżeli operacja okaże się być sukcesem, to oczywiście taki sposób zostanie zaimplementowany również w innych lokacjach Walmarta.

Sieć hipermarketów wprowadziła niedawno Walmart Pay z powodu koronawirusa. System oferuje bezdotykowy sposób na płacenie telefonem - wszystko po to, by zapewnić jak najwyższy komfort dla klientów, którzy nie chcą dotykać obcych przedmiotów z powodu pandemii.

Tak, dopiero pandemia spowodowała, że wprowadzono bezdotykowe płacenie telefonem (znane w Polsce od kilku dobrych lat) w największej sieci hipermarketów w USA. Gratulacje, witamy w XXI wieku.

banan
banan
Przeczytaj także Warszawiak próbował kupić tablet ważąc go jako banany
Tagi: Newsy