Koniec z trzymaniem telefonu podczas spacerów? Nowe przepisy
01.06.2020 15:51
Koniec z trzymaniem telefonu podczas spacerów? Nowe przepisy Fot. shutterstock.com

Scena widoczna na całym świecie - przechodnie zapatrzeni w telefony podczas spacerów, wpadający na inne sposoby albo nawet powodujący wypadki. Nadchodzi takiego procederu.

Urzędnicy miasta Yamato niedaleko Tokyo postanowili coś z tym zrobić. Jak podaje Francuska Agencja Prasowa, w poniedziałek 1 czerwca do rady miasta wpłynęła propozycja, która ma na celu zakazanie używania telefonów komórkowych podczas chodzenia po ulicach. Urząd ją przyjął i wydał rozporządzenie.

Koniec z używaniem telefonów podczas spacerów?

Jak w rozmowie z AFP stwierdził urzędnik miasta Masaaki Yasumi, liczba użytkowników smarfonów znacząco wzrosła w ostatnich latach - tak samo, jak liczba wypadków w gęsto zaludnionym mieście. Chcą zakończyć taki stan rzeczy, a samo wprowadzenie przepisu byłoby kompletnym novum w Japonii.

Przeczytaj także

Co ciekawe, Japończycy wcale nie planują karać osób, które nie będą przestrzegały nowej zasady. Jak stwierdził Yasumi:

Mamy po prostu nadzieję, że ten zakaz spowoduje, że więcej osób będzie wiedziało o niebezpieczeństwie.

W mieście mają się pojawić plakaty i inne środki komunikacji, które poinformują obywateli o nowym obowiązku. Ten ma wejść w życie już w lipcu 2020 roku. Jak podaje AFP, czasami ofiary żądają odszkodowań wynoszących nawet 100 milionów jenów (około 4 milionów złotych), co również jest powodem wprowadzenia takich zasad. 

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.