Pogoda
29.07.2020 10:00

Koniec z zakazem lotów do kolejnych krajów. Gdzie na wakacje?

Rząd do 11 sierpnia przedłużył zakaz połączeń lotniczych w ruchu międzynarodowym w związku z epidemią. Zakazem objęto 2 nowe kraje, zniesiono go w stosunku do 10.

Koniec z zakazem lotów do kolejnych krajów. Gdzie na wakacje?
foto: shutterstock.com

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, we wtorek 28 lipca wieczorem w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów ws. zakazów w ruchu lotniczym. Wchodzi w życie w środę 29 lipca i obowiązuje do 11 sierpnia. Poprzednie rozporządzenie wygasało we wspomniany wtorek.

Gdzie na wakacje w dobie koronawirusa?

Nowe rozporządzenie, podobnie zresztą jak kończący się akt prawny, zezwala na połączenia lotnicze z państwami członkowskimi Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), członkami Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), Szwajcarią, a także z państwami Unii Europejskiej z wyjątkiem Szwecji, Portugalii oraz dodanego do tej listy Luksemburga.

taniec młodej pary
taniec młodej pary
Przeczytaj także Policja będzie kontrolować wesela. Kary za koronawirusa

Z listy krajów, do których można było dotychczas latać, zniknęła Czarnogóra. Lista ta zawiera wciąż natomiast Gruzję, Japonię, Kanadę, Albanię, Koreę Płd. i Ukrainę.

Zakazy lotów zniesiono w stosunku do Algierii, Maroka, Tajlandii, Nowej Zelandii, Białorusi, Rwandy, Tunezji, Turcji, Urugwaju i Australii. Jeżeli więc planowaliście wyjechać w tym roku na drugi koniec globu na wakacje, to drogi powietrzne stoją teraz dla was otworem.

Nazywała ludzi bojących się COVID-19 piz*ami. Teraz sama go ma
Nazywała ludzi bojących się COVID-19 piz*ami. Teraz sama go ma
Przeczytaj także Nazywała ludzi bojących się COVID-19 piz*ami. Teraz sama go ma
Tagi: Newsy koronawirus