Koniec ze spoilerami! Nowa funkcja Facebooka zablokuje posty zdradzające fabułę filmów i seriali

Sergiusz Kurczuk
28.06.2018 15:13
Facebook|undefined Fot. Martin Keene/East News

Facebook postanowił wyjść na przeciw użytkownikom, którzy maja dość spoilerów filmów i seriali swoich wallach. Keyword Snooze ma wyciszyć wszystkie niepożądane posty. 

Zdarzyło Wam się kiedyś beztrosko przezwajać walla na Facebooku i nagle natknąć się na wielki, ohydny spoiler zdradzający wydarzenia w najnowszym odcinku Waszego ulubionego serialu, albo co gorsza, zakończenia „Avengers: Infinity War”? Jeśli tak, to na pewno ucieszycie się z nowej funkcji, którą wkrótce wprowadzi portal społecznościowy Marka Zuckerberga. Dzięki niej pozbędziecie się postów, zawierających informacje dotyczące fabuły produkcji telewizyjnych i kinowych. Ale nie tylko.

Keyword Snooze - koniec ze spoilerami na Facebooku

Zamiast unikać Facebooka w obawie przed spoilerami, lub korzystać z serwisu UnSpoil Me, wystarczy narzędzie o nazwie Keyword Snooze. Dzięki niemu pozbędziemy się niechcianych treści ze swojej linii czasu. Zasada działania Keyword Snooze jest dość prosta. Użytkownik musi wybrać słowa kluczowe, które trafią na czarną listę i w przyszłości wyciszą posty zawierające niepożądane wyrazy. 

Aby blokować za pomocą Keyword Snooze trzeba znaleźć post zawierający słowa lub całe wyrażenia, których nie chcemy oglądać. Po kliknięciu strzałki skierowanej w dół naszym oczom ukaże się nowa opcja pozwalająca zablokować spoilery. Funkcję będzie można zastosować zarówno w przypadku postów zwyczajnych użytkowników, ale również wpisów z grup czy obserwowanych stron. Domyślny czas wyłączenia każdego słowa to 30 dni. Po miesiącu niechciane zwroty można będzie ponownie wyciszyć. 

Facebook zapowiedział, że funkcja Keyword Snooze jest dostępna od 27 czerwca 2018 roku, ale na razie jedynie pojawi się jedynie w wersji testowej. Jeśli pomysł zostanie pozytywnie oceniony, zostanie udostępniony wszystkim użytkownikom. Oczywiście Keyword Snooze nie służy jedynie walce ze spoilerami, ale rzesza facebookowiczów na pewno wykorzysta nowe narzędzie głównie w tym celu. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.