Konsole PlayStation 5 mogą być niedostępne jeszcze w 2022 roku. Nowe wiadomości nie są optymistyczne

11.05.2021 12:31
Konsole PlayStation 5 mogą być niedostępne jeszcze w 2022 roku. Nowe wiadomości nie są optymistyczne Fot. KYDPL KYODO/Associated Press/East News

Jeśli sądziliście, że wstrzymanie się z kupnem PlayStation 5 do przyszłego roku będzie sprytną decyzją, to może się okazać, że Sony was przechytrzyło. Firma założyła bowiem, że w 2022 roku sprzęt również będzie dość "ekskluzywny" pod względem dostępności.

PlayStation 5 w 2022 roku nadal będzie niedostępne?

Wygląda na to, że Sony już teraz wie, że będzie miało problem z dostarczaniem konsol PlayStation 5 do sklepów w przyszłym roku. Wygląda na to, że największą winą za to można obarczyć niedostępność półprzewodników, które są niemalże kluczowym składnikiem w budowaniu konsoli. Sony nie spodziewa się, by sprawa miała ulec poprawie w 2022 roku.

Polecamy

Jak podaje Bloomberg (bardzo wiarygodne źródło informacji), Sony sprzedało w ciągu pierwszych kilku miesięcy od debiutu ponad 8 milionów egzemplarzy PS5 (stan na 31 marca 2021 roku, co oznacza, że teraz może zbliżać się już do 10 milionów).

Na temat przyszłości sprzętu wypowiedział się Hiroki Totoki, szef działu finansowego Sony, który nie potrafił odpowiedzieć, kiedy sytuacja może się zmienić:

Nie sądzę, żeby zapotrzebowanie na konsole miało zmaleć w tym i przyszłym roku, a nawet jeśli wyprodukujemy i sprzedamy coraz więcej konsol, to nasza podaż nie będzie w stanie zaspokoić popytu.

Polecamy

Sama wieść o niedostępności półprzewodników nie jest jakimś newsem - to spowodowało problemy już nie tylko PlayStation, ale też każdej innej firmie zajmującej się elektroniką, co oznacza również, że w niedalekiej przyszłości możemy mieć problemy z dostępnością Xboksów Series X/S i Nintendo Switch. 

W Polsce konsole z zawyżoną ceną możecie znaleźć na portalach z aukcjami, a także od czasu do czasu w dużych sieciówkach. Standardowo cena PS5 w wersji "cyfrowej" wynosi około 1949 złotych, natomiast wersja z napędem powinna być dostępna za ok. 2400 złotych.  

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.