Oto syntezator, który możesz złozyć jak meble w Ikei

04.09.2019 10:47
korg nts 1|undefined Fot. źródło: materiały prasowe Korg

Pierwszy z serii instrumentów DYI został w końcu oficjalnie ogłoszony.

Prototyp nowego sprzętu od Korga trafił do nas już w maju. Jednak dopiero teraz ich nowy syntezator NTS-1 został oficjalnie ogłoszony. Cena sprzętu to jedynie 100 dolarów i jest on pierwszym z wielu, jakie Korg ma nam zaoferować z serii Nu:Tekt.

Przy okazji ogłoszenia Korg nie podzielił się z nami żadnymi nowymi informacjami na temat syntha. O wszystkim fani Korga wiedzieli już po tym, jak firma pokazała pierwszą wersję sprzętu kilka miesięcy temu podczas majowewgo Super Booth. 

W środku znajdziemy digitalowy oscylator inspirowany silnikiem MULTI, który znajduje sie w m.in.. w Prologue'u czy Minilogue'u XD. NTS współpracować będzie z logue-SDK, które pozwala opracować własne oscylator i efekty. NTS-1 więc nie tylko pozwala ci zbudować własnego mini syntezatora, ale samemu go zaprogramować. Wiemy, że dla laików te słowa mogą nic nie znaczyć, dlatego dla uproszczenia w syntezatorze znajdziecie pokrętła i klawiaturę, które pozwolą wam robić muzyczkę.

korg nts
Przeczytaj także

Zbuduj własnego syntha

W syntezatorze znajdziemy reverb, delay, modulację, filtry, wejście MIDI, audio etc. Wszystko, czego oczekujemy od sprzętu za trochę ponad 300 zł.

Na szczęście, mimo że sprzęt musimy zbudować sami, nie musicie przejmować się posiadaniem odpowiednich narzędzi. W tej kwestii Korg poszedł w ślady IKEI i wszystkie potrzebne śrubki i śrubokręty znajdziemy w opakowaniu. Wydaje nam się, że za tę cenę jest to jedna z fajniejszych rzeczy, jakie możemy w tym momencie znaleźć na rynku. Zwłaszcza dla domowych producentów, którzy po prostu lubią grzebać sobie w swoich kawałkach w domu.

Sprzedaż Korg NTS-1 ruszy w listopadzie.

Jesteście zainteresowani zakupem? Czy wolicie odłożyć na poważniejszy sprzęt?

Zobacz także:  95 LEGO droidów odegrało motyw przewodni Gwiezdnych Wojen (WIDEO)

 

Kacper Peresada Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.