Pogoda
16.03.2020 10:03

Koronawirus: Bill Gates przepowiedział epidemię w 2015 roku. 30 mln ofiar w ciągu miesiąca

Bill Gates już w 2015 roku bił na alarm, ostrzegając przed nadchodzącą pandemią. Oglądając jego wystąpienie można się przerazić: z symulacji wynika, że w ciągu pierwszego miesiąca umrze ponad 30 mln osób.

Bill Gates
foto: KRZYSZTOF SUCHAR/FOTONOVA

Założyciel Microsoftu zrezygnował w połowie marca 2020 roku z zasiadania w zarządzie stworzonej przez siebie korporacji i zamierza oddać się w całości pracy filantropijnej. Na rzecz swojej fundacji przekazał większość gigantycznego majątku.

Bill Gates nie boi wypowiadać się na temat przyszłości. Jego przewidywania z 2000 roku, opisujące zmiany na świecie w ciągu kilkunastu lat, okazały się być przerażająco trafne.

Prognozy Billa Gatesa z 1999 roku są przerażająco trafne
Prognozy Billa Gatesa z 1999 roku są przerażająco trafne
Przeczytaj także Prognozy Billa Gatesa z 1999 roku są przerażająco trafne

W 2015 roku Bill Gates ostrzegł świat, że nadchodzi pandemia, na którą żadne z państw nie jest przygotowane. Pokazał dokładnie, z jakich powodów wymknie się poza kontrolę i co można zrobić, żeby skutecznie się przed nią obronić. Nikt nie wziął go na poważnie.

Bill Gates przepowiedział epidemię koronawirusa w 2015 roku. Nikt nie posłuchał, co trzeba zrobić, żeby do niej nie doszło.

W 2014 roku w Afryce doszło do epidemii spowodowanej przez wirus Ebola. Bill Gates dokładne przeanalizował działania służb i pokazał, co i dlaczego należy zmienić w systemie ochrony zdrowia, żeby mieć szansę na powstrzymywanie epidemii zanim staną się pandemiami.

Posłuchaj podcastu

Twórca Microsoftu wskazywał na brak personelu i sprzętu jako główną przyczynę braku skuteczności z powstrzymywaniem chorób. Pokazał także, jak w dzisiejszym świecie przebiegałaby pandemia „hiszpanki” – ze względu na dużą mobilność ludzkości, w ciągu pierwszego miesiąca choroba zabrałaby ponad 30 mln istnień.

W walce z koronawirusem SARS-CoV-2 i wywoływaną przez niego chorobą COVID-19 polski rząd idzie na całego: zamknięto granice naszego kraju, wstrzymano działanie szkół, uczelni, galerii handlowych, restauracji i barów, odwołano także wszystkie imprezy masowe.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Co robić, żeby się nie zarazić? 

Zostaliście w domu, żeby walczyć z koronawirusem?

Tagi: Newsy Bill Gates koronawirus