Koronawirus: Noblista trafnie przepowiedział przebieg COVID-19 w Chinach. Kiedy koniec epidemii w Polsce?

31.03.2020 23:15
Koronawirus: Noblista trafnie przepowiedział przebieg COVID-19 w Chinach. Kiedy koniec epidemii w Polsce? Fot. Shutterstock

Noblista Michael Levitt trafnie przepowiedział bilans epidemii koronawirusa w Chinach. Kiedy koniec zachorowań w Polsce?

Michael Levitt od 2001 jest członkiem Royal Society, rok później został członkiem National Academy of Sciences, a w 2013 został wraz z Martinem Karplusem i Ariehlem Warhelem wyróżniony Nagrodą Nobla z chemii "za rozwój wieloskalowych modeli dla złożonych układów chemicznych".

Noblista przepowiedział bilans epidemii koronawirusa w Chinach

Noblista z niezwykłą dokładnością przepowiedział kiedy w Chinach nastąpi najgorszy moment epidemii koronawirusa. Naukowiec prześledził dane dotyczące zachorowań, zgonów i liczby wyzdrowień.

Przeczytaj także

W wywiadzie udzielonym dla China Daily News Michael Levitt oznajmił, że liczba przypadków COVID-19 w Chinach zakończy się na poziomie ok. 80 tysięcy zakażeń, przy ok. 3250 zgonach. Jak wynika z raportów, Noblista Michael Levitt nie popełnił błędu.

Do 16 marca Chiny odnotowały 80 298 przypadków zakażeń i 3 245 zgonów. Levitt zwrócił także uwagę na fakt, że w samych Chinach z wirusa wyleczyło się już grubo ponad 70 tys. osób.

Kiedy koniec zachorowań w Polsce?

W chwili obecnej epidemia w Chinach wygasła a Wuhan pomału wraca do normalnego funkcjonowania. Od momentu wprowadzenia ścisłej kwarantanny (23 stycznia 2020 roku) do dzisiaj, minęły ponad dwa miesiące.

Michael Levitt z całą stanowczością twierdzi, że koronawirus może przebiegać w ten sam sposób w innych krajach, o ile ich rządy podejmą właściwe działania, a obywatele będą zdyscyplinowani i cierpliwi.

Levitt nie zgadza się z częścią epidemiologów, którzy twierdzą, że epidemia będzie trwać miesiącami, a nawet latami i pochłonie miliony istnień ludzkich.

Potrzebujemy zaprzestania masowej paniki. Wszystko będzie dobrze. Zwróćcie uwagę na liczbę osób wyleczonych

- twierdzi profesor.

Według modelu profesora Levitta szczyt zachorowań w Polsce powinien nastąpić ok. 15 kwietnia 2020 roku. Koniec epidemii powinien nastąpić w połowie maja 2020.

Profesor dodaje również, że w Stanach Zjednoczonych spowolnienie epidemii będzie miało miejsce wcześniej, niż przewidują to niektóre modele statystyczne.

Zobacz również: Minister zdrowia o epidemii: „To nie jest początek końca, to nawet nie jest koniec początku”

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.