Pogoda
31.03.2020 23:15

Koronawirus: Noblista trafnie przepowiedział przebieg COVID-19 w Chinach. Kiedy koniec epidemii w Polsce?

Noblista Michael Levitt trafnie przepowiedział bilans epidemii koronawirusa w Chinach. Kiedy koniec zachorowań w Polsce?

Michael Levitt koronawirus
foto: Shutterstock

Michael Levitt od 2001 jest członkiem Royal Society, rok później został członkiem National Academy of Sciences, a w 2013 został wraz z Martinem Karplusem i Ariehlem Warhelem wyróżniony Nagrodą Nobla z chemii "za rozwój wieloskalowych modeli dla złożonych układów chemicznych".

Noblista przepowiedział bilans epidemii koronawirusa w Chinach

Noblista z niezwykłą dokładnością przepowiedział kiedy w Chinach nastąpi najgorszy moment epidemii koronawirusa. Naukowiec prześledził dane dotyczące zachorowań, zgonów i liczby wyzdrowień.

Koronawirus teorie spiskowe
Koronawirus teorie spiskowe
Przeczytaj także 19 najbardziej absurdalnych teorii spiskowych dotyczących koronawirusa

W wywiadzie udzielonym dla China Daily News Michael Levitt oznajmił, że liczba przypadków COVID-19 w Chinach zakończy się na poziomie ok. 80 tysięcy zakażeń, przy ok. 3250 zgonach. Jak wynika z raportów, Noblista Michael Levitt nie popełnił błędu.

Do 16 marca Chiny odnotowały 80 298 przypadków zakażeń i 3 245 zgonów. Levitt zwrócił także uwagę na fakt, że w samych Chinach z wirusa wyleczyło się już grubo ponad 70 tys. osób.

Kiedy koniec zachorowań w Polsce?

W chwili obecnej epidemia w Chinach wygasła a Wuhan pomału wraca do normalnego funkcjonowania. Od momentu wprowadzenia ścisłej kwarantanny (23 stycznia 2020 roku) do dzisiaj, minęły ponad dwa miesiące.

Michael Levitt z całą stanowczością twierdzi, że koronawirus może przebiegać w ten sam sposób w innych krajach, o ile ich rządy podejmą właściwe działania, a obywatele będą zdyscyplinowani i cierpliwi.

Levitt nie zgadza się z częścią epidemiologów, którzy twierdzą, że epidemia będzie trwać miesiącami, a nawet latami i pochłonie miliony istnień ludzkich.

"

Potrzebujemy zaprzestania masowej paniki. Wszystko będzie dobrze. Zwróćcie uwagę na liczbę osób wyleczonych "

- twierdzi profesor.

Według modelu profesora Levitta szczyt zachorowań w Polsce powinien nastąpić ok. 15 kwietnia 2020 roku. Koniec epidemii powinien nastąpić w połowie maja 2020.

Profesor dodaje również, że w Stanach Zjednoczonych spowolnienie epidemii będzie miało miejsce wcześniej, niż przewidują to niektóre modele statystyczne.

Zobacz również: Minister zdrowia o epidemii: „To nie jest początek końca, to nawet nie jest koniec początku”

Tagi: koronawirus