Pogoda
30.03.2020 20:09

Koronawirus: raport dobowy. Wciąż rośnie liczba zmarłych na COVID-19

Epidemia koronawirusa w Polsce wciąż przybiera na sile. Z dnia na dzień rośnie liczba zarażonych COVID-19. Z powodu choroby umiera też coraz więcej osób. Jak wygląda sytuacja w liczbach?

Koronawirus w Polsce
foto: AGENCJA SE/East News

Polska od kilku tygodni zmaga się epidemią koronawirusa. Rząd na bieżąco informuje obywateli o dokładnej liczbie zarażonych COVID-19, ofiar śmiertelnych choroby oraz pacjentów, których udało się wyleczyć. Jakie nowe wieści dotyczące koronawirusa przekazało dziś Ministerstwo Zdrowia?

Koronawirus w Polsce. Ilu jest chorych na COVID-19?

30 marca 2020 roku nie zaczął się od zbyt pozytywnych wieści. Mimo wprowadzenia bardziej restrykcyjnych środków ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa liczba chorych wciąż rośnie. W ciągu 24 godzin Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 43 zarażonych osobach.

Koronawirus
Koronawirus
Przeczytaj także Kolejne osoby w Polsce zmarły w wyniku zakażenia koronawirusem. Wśród nich 32-latka

To nie koniec niepokojących informacji. Padł również rekordowy wynik ilości osób, które zmarły na skutek COVID-19. W przedostatni dzień marca choroba zabrała kolejne 4 osoby. Wśród nich była 32-letnia kobieta. W ciągu dnia informacje nie napawały optymizmem.

Czy boisz się koronawirusa?

Kolejne godziny przynosiły nowe powiadomienia o osobach, u których wykryto koronawirusa. Tylko do godziny 15:00 poinformowano o 79 nowych pacjentach zdiagnozowanych jako chorzy na COVID-19.

Chodzi o 25 osób z województwa kujawsko-pomorskiego, 19 osób z województwa małopolskiego, 12 osób z województwa łódzkiego, 8 osób z województwa opolskiego, 4 osób z województwa podkarpackiego, 4 osób z województwa podlaskiego, 4 osób z województwa wielkopolskiego, 2 osób z województwa pomorskiego oraz 1 osoby z województwa zachodniopomorskiego.

Po 20:00 pojawiła się nowa aktualizacja według której liczba nowych zachorowań wynosi 71 osób: 26 osób z województwa mazowieckiego, 17 osób z województwa wielkopolskiego, 15 osób z województwa dolnośląskiego, 6 osób z województwa śląskiego, 3 osób z województwa opolskiego, 3 osób z województwa lubelskiego oraz 1 osoby z województwa zachodniopomorskiego.

To nie koniec złych informacji. Według nowych doniesień Ministerstwa Zdrowia zmarło kolejnych 5 osób: 71-letni mężczyzna, 87-letnia kobieta i 73-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, wszyscy z chorobami współistniejącymi; 73-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, która była w stanie ciężkim i miała choroby współistniejące oraz 60-letni mężczyzna ze szpitala w Biłgoraju.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem na 30 marca 2020 roku wynosi: 2055 zdiagnozowanych pacjentów i 31 przypadków śmierci spowodowanych COVID-19.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział też, że rząd po analizie zachowań obywateli podczas ubiegłego weekendu, prawdopodobnie podejmie kolejne kroki w ograniczeniu mobilności obywateli Polski. Na razie nie zdradzono nowych szczegółów dotyczących restrykcyjności kwarantanny.

Przeżyła hiszpankę, przegrała z koronawirusem. Zmarła w wieku 109 lat
Przeżyła hiszpankę, przegrała z koronawirusem. Zmarła w wieku 109 lat
Przeczytaj także Przeżyła hiszpankę, przegrała z koronawirusem. Zmarła w wieku 109 lat

Zobacz też: Koronawirus: kolejne zakazy rządowe. Dotyczą sklepów i miejsc pracy

Tagi: Newsy koronawirus