Koronawirus: raport dobowy. Wciąż rośnie liczba zmarłych na COVID-19

30.03.2020 20:09
Koronawirus: raport dobowy. Wciąż rośnie liczba zmarłych na COVID-19 Fot. AGENCJA SE/East News

Epidemia koronawirusa w Polsce wciąż przybiera na sile. Z dnia na dzień rośnie liczba zarażonych COVID-19. Z powodu choroby umiera też coraz więcej osób. Jak wygląda sytuacja w liczbach?

Polska od kilku tygodni zmaga się epidemią koronawirusa. Rząd na bieżąco informuje obywateli o dokładnej liczbie zarażonych COVID-19, ofiar śmiertelnych choroby oraz pacjentów, których udało się wyleczyć. Jakie nowe wieści dotyczące koronawirusa przekazało dziś Ministerstwo Zdrowia?

Koronawirus w Polsce. Ilu jest chorych na COVID-19?

30 marca 2020 roku nie zaczął się od zbyt pozytywnych wieści. Mimo wprowadzenia bardziej restrykcyjnych środków ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa liczba chorych wciąż rośnie. W ciągu 24 godzin Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 43 zarażonych osobach.

Przeczytaj także

To nie koniec niepokojących informacji. Padł również rekordowy wynik ilości osób, które zmarły na skutek COVID-19. W przedostatni dzień marca choroba zabrała kolejne 4 osoby. Wśród nich była 32-letnia kobieta. W ciągu dnia informacje nie napawały optymizmem.

Kolejne godziny przynosiły nowe powiadomienia o osobach, u których wykryto koronawirusa. Tylko do godziny 15:00 poinformowano o 79 nowych pacjentach zdiagnozowanych jako chorzy na COVID-19.

Chodzi o 25 osób z województwa kujawsko-pomorskiego, 19 osób z województwa małopolskiego, 12 osób z województwa łódzkiego, 8 osób z województwa opolskiego, 4 osób z województwa podkarpackiego, 4 osób z województwa podlaskiego, 4 osób z województwa wielkopolskiego, 2 osób z województwa pomorskiego oraz 1 osoby z województwa zachodniopomorskiego.

Po 20:00 pojawiła się nowa aktualizacja według której liczba nowych zachorowań wynosi 71 osób: 26 osób z województwa mazowieckiego, 17 osób z województwa wielkopolskiego, 15 osób z województwa dolnośląskiego, 6 osób z województwa śląskiego, 3 osób z województwa opolskiego, 3 osób z województwa lubelskiego oraz 1 osoby z województwa zachodniopomorskiego.

To nie koniec złych informacji. Według nowych doniesień Ministerstwa Zdrowia zmarło kolejnych 5 osób: 71-letni mężczyzna, 87-letnia kobieta i 73-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, wszyscy z chorobami współistniejącymi; 73-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, która była w stanie ciężkim i miała choroby współistniejące oraz 60-letni mężczyzna ze szpitala w Biłgoraju.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem na 30 marca 2020 roku wynosi: 2055 zdiagnozowanych pacjentów i 31 przypadków śmierci spowodowanych COVID-19.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział też, że rząd po analizie zachowań obywateli podczas ubiegłego weekendu, prawdopodobnie podejmie kolejne kroki w ograniczeniu mobilności obywateli Polski. Na razie nie zdradzono nowych szczegółów dotyczących restrykcyjności kwarantanny.

Przeczytaj także

Zobacz też: Koronawirus: kolejne zakazy rządowe. Dotyczą sklepów i miejsc pracy

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.