Koronawirus: rząd zamknął kina. Od 12 marca 2020 seanse nie będą się odbywać

11.03.2020 11:26
Koronawirus: rząd zamknął kina. Od 12 marca 2020 seanse nie będą się odbywać Fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Piotr Gliński, minister kultury, poinformował że w związku z zagrożeniem epidemią COVID-19 rząd podjął decyzję o zamknięciu wszystkich kina.

11 marca 2020 rząd podjął ważne decyzje w sprawie działań zapobiegających rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce. Premier Mateusz Morawiecki poinformował o zamknięciu na 2 tygodnie wszystkich szkół, przedszkoli i uczelni wyższych.

Dzieci przechodzą COVID-19 bezobjawowo, przez co mogą przynosić chorobę do domów i zarażać osoby starsze, narażone na większe niebezpieczeństwo poważnego uszczerbku zdrowia, a nawet śmierci.

Przeczytaj także

Nie są to jedyne nadzwyczajne środki ostrożności, jakie zostały wdrożone. O zamknięciu instytucji kulturalnych powiadomił Piotr Gliński.

Rząd zdecydował o zawieszeniu funkcjonowania teatru, oper, filharmonii, a także kin i sieci kinowych.

Zakaz ma obowiązywać od 12 marca 2020 do odwołania. W tym czasie, ze względu na niebezpieczeństwo rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 nie będą odbywać się seanse kinowe ani przedstawienia teatralne.

 

Kina w Polsce zamknięte przez koronawirusa. Seanse wstrzymane od 12 marca 2020

Zanim rząd zdecydował o zamknięciu szkół i i kin, premier Morawiecki wydał decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych w Polsce.

Przeczytaj także

Z powodu koronawirusa już wcześniej Best Film podjął decyzję o przełożeniu premiery pierwszego polskiego slashera „W lesie dziś nie zaśnie nikt”. Film miał trafić do kin w piątek, 13 marca 2020.

Zobacz także: „W lesie dziś nie zaśnie nikt” nie trafi do kin z powodu koronawirusa 

 

Michał Tomaszkiewicz
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.