Koronawirus to wirus z "Bastionu" Stephena Kinga? Autor skomentował te porównania

11.03.2020 12:43
Koronawirus to wirus z "Bastionu" Stephena Kinga? Autor skomentował te porównania Fot. MediaPunch/REX Shutterstock/EAST NEWS

Są na świecie ludzie, dla których granice między fikcją, a rzeczywistością zdają się zacierać. Sądzą bowiem, że SARS-CoV-2 to ten sam wirus, który opisał w swojej książce Stephen King.

"Bastion" to wydana w 1978 roku powieść Stephena Kinga, uważana za opus magnum mistrza grozy. Śledzimy w niej postapokaliptyczną wizję świata, w którym śmiercionośny wirus doprowadził do zagłady niemal całej ludzkości. 99% populacji naszej planety poniosło śmierć, a nieliczni ocaleni walczyli miedzy sobą. Okazuje się, że niektórych fanów autora wyobraźnia nieco poniosła. Uznali bowiem, że epidemia koronawirusa to w zasadzie to samo, co King przedstawił w swojej powieści. Czy porównywanie obu wirusów jest zasadne? Pisarz odniósł się do tych spekulacji.

Koronawirus to wirus z "Bastionu" Stephena Kinga? 

Epidemia koronawirusa trwa. Na całym świecie odnotowano już 118 629 przypadków zarażenia wirusem. Doprowadziło to do śmierci 4 292 osób. Czy to wystarczający powód, by SARS-CoV-2 porównywać do pandemii, która zaowocowała końcem świata? Nie. Tak twierdzi Stephen King, który stanowczo ukrócił bezsensowne porównania koronawirusa z jego powieścią "Bastion".

Nie, koronawirus NIE JEST jak "Bastion". To nie jest nawet odrobinę tak poważne. Przeżywalność jest niezwykle wysoka. Zachowajcie spokój i stosujcie środki ostrożności. 

Przeczytaj także

W Europie odnotowano dotychczas 18 080 przypadków zarażenia koronawirusem, z czego 25 w Polsce. W związku z tym wdrożono nadzwyczajne środki ostrożności - odwołano imprezy masowe, zamknięto szkoły i wszelkiej maści ośrodki kultury.

Zobacz też: Koronawirus - rząd zamknął kina. Od 12 marca 2020 seanse nie będą się odbywać 

Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.