Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło przypadek COVID-19

04.03.2020 08:19
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło przypadek COVID-19 Fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

W środę 4 marca 2020 roku odbyła się konferencja Ministerstwa Zdrowia w sprawie koronawirusa. Minister potwierdził, że doszło do zachorowania na COVID-19 w Polsce.

Ministerstwo Zdrowia zorganizowało konferencję prasową na temat koronawirusa w Polsce. Podczas spotkania potwierdzono, że stwierdzono występowanie wirusa COVID-19 w organizmie pacjenta z Zielonej Góry. Chory przebywa obecnie w szpitalu. W Policach nie stwierdzono przypadków zakażenia koronawirusem. 

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapewnił zgromadzonych, że mężczyzna czuje się dobrze i nie jest osobą starszą. Prawdopodobnie zaraził się wirusem w Niemczech, skąd niedawno wrócił do Polski. Osoby, które miały z nim kontakt zostały objęte kwarantanną, trudno jednak określić dokładną liczbę osób, z którymi kontaktował się chory. Minister uspokoił, że procedury związane z koronawirusem zadziałały i nie zostaną zmienione. 

Przeczytaj także

Zobacz też: Koronawirus może zarazić nawet 70% ludności? Naukowcy nie mają wątpliwości 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.