Pogoda
04.03.2020 08:19

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło przypadek COVID-19

W środę 4 marca 2020 roku odbyła się konferencja Ministerstwa Zdrowia w sprawie koronawirusa. Minister potwierdził, że doszło do zachorowania na COVID-19 w Polsce.

koronawirus
foto: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Ministerstwo Zdrowia zorganizowało konferencję prasową na temat koronawirusa w Polsce. Podczas spotkania potwierdzono, że stwierdzono występowanie wirusa COVID-19 w organizmie pacjenta z Zielonej Góry. Chory przebywa obecnie w szpitalu. W Policach nie stwierdzono przypadków zakażenia koronawirusem. 

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapewnił zgromadzonych, że mężczyzna czuje się dobrze i nie jest osobą starszą. Prawdopodobnie zaraził się wirusem w Niemczech, skąd niedawno wrócił do Polski. Osoby, które miały z nim kontakt zostały objęte kwarantanną, trudno jednak określić dokładną liczbę osób, z którymi kontaktował się chory. Minister uspokoił, że procedury związane z koronawirusem zadziałały i nie zostaną zmienione. 

męzczyzna w metrze noszący maseczkę
męzczyzna w metrze noszący maseczkę
Przeczytaj także Cała prawda o maseczkach na koronawirusa. Drogie, nie chronią przed infekcją, a kupując je zwiększasz ryzyko epidemii

Zobacz też: Koronawirus może zarazić nawet 70% ludności? Naukowcy nie mają wątpliwości 

Tagi: Newsy koronawirus