Pogoda
20.03.2020 09:25

Koronawirus w Polsce dalej się rozprzestrzenia. Ile osób choruje? Nowe dane z Ministerstwa Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia podało kolejną garść statystyk dotyczących zakażeń koronawirusem w Polsce. Ile osób w naszym kraju choruje na COVID-19?

Koronawirus
foto: Jakub Kaminski/East News

Koronawirus w Polsce dalej się rozprzestrzenia, jednak czarny scenariusz epidemiologów raczej się nie sprawdzi. Eksperci jeszcze niedawno obstawiali, że pod koniec tego tygodnia w naszym kraju liczba zarażonych wirusem osiągnie wynik czterocyfrowy. Aktualnie przyrost chorych jest za mały, żeby było to możliwe. Jak widać akcja "Zostań w domu" oraz liczne działania władz w postaci ograniczenia ruchu na granicach czy zamknięcia centrów handlowych, pubów, klubów, szkół czy restauracji - działa.

Koronawirus w Polsce. Ile osób aktualnie choruje?

19 marca 2020 zakończył się niepokojącą wiadomością z Ministerstwa Zdrowia. Ogłoszono wówczas kolejne 32 przypadki zachorowań na COVID-19. 20 marca przed południem do listy dopisano następnych 12 osób.

Pedro Pascal, Indira Varma
Pedro Pascal, Indira Varma
Przeczytaj także Kolejna gwiazda "Gry o tron" ma koronawirusa. Poinformowała o swoim stanie zdrowia

Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i po 1 osobie z woj. wielkopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego.

Aktualnie w Polsce na koronawirusa choruje 367 potwierdzonych laboratoryjnie pacjentów. 5 osób zmarło w wyniku COVID-17. Wszystkie te osoby, poza zarażeniem koronawirusem, miały inne kłopoty ze zdrowiem.

Ministerstwo Zdrowia ma też dobre wiadomości. W Polsce powoli zaczynają pojawiać się przypadki całkowitego wyleczenia z COVID-19. Chorobę pokonał już między innymi polski "pacjent zero" z Zielonej Góry.

Zobacz też: Twórcy serialu medycznego oddali sprzęt lekarski szpitalowi walczącemu z koronawirusem