Koronawirus zabił już w USA więcej osób, niż zginęło w zamachu na World Trade Center

31.03.2020 17:27
Koronawirus zabił już w USA więcej osób, niż zginęło w zamachu na World Trade Center Fot. Shutterstock

W USA jest już dwa razy więcej chorych na COVID-19, niż było łącznie w Chinach. Z powodu koronawirusa zmarło już ponad 3 100 Amerykanów, więcej niż straciło życie podczas zamachu na World Trade Center.

USA w błyskawicznym tempie wyprzedziły Włochy pod względem liczby potwierdzonych przypadków COVID-19. 31 marca 2020 w Stanach zdiagnozowano 165 000 chorych. W Chinach liczba osób z koronawirusem zatrzymała się na 82 000.

Władze USA przyznają, że to dopiero początek epidemii. Jak wynika z prognoz, chorych będą miliony, co przekłada się na ogromną liczbę ofiar.

Przeczytaj także

Już teraz jednak, na samym początku walki z koronawirusem, epidemia zabrała więcej ludzkich żyć, niż będący traumą narodową zamach na World Trade Center w 2001 roku.

W USA więcej osób zmarło na COVID-19 niż zginęło w zamachu na WTC

11 września 2001 roku w wyniku działań terrorystycznych zginęło 2 977 osób. Najwięcej ofiar było w Nowym Yorku: w samolotach American Airlines Flight 11 i United Airlines Flight 175 oraz w budynkach World Trade Center, w które uderzyły, zginęło 2 753 osoby.

Kolejne 184 osoby zginęły w wyniku ataku na Pentagon, przeprowadzonym za pomocą samolotu American Airlines Flight 77. 40 ofiar pochłonął lot United Airlines Flight 93.

Koronawirus zabił już ponad 3 100 Amerykanów. Największą liczbę ofiar odnotowano w Nowym Yorku: w mieście z powodu COVID-19 zmarło ponad 900 osób. W całym stanie odnotowano ponad 1 200 śmierci wywołanych przez koronawirusa, a liczba zarażonych to niemal połowa wszystkich przypadków stwierdzonych w Stanach.

Posłuchaj podcastu

Wielkie Jabłko szykuje się na jeszcze większą liczbę chorych: w Central Parku powstaje szpital polowy, do którego trafiać mają osoby z potwierdzonym COVID-19.

W Polsce liczba potwierdzonych przypadków w dalszym ciągu rośnie wykładniczo, podwajając się do około 4 dni. Rząd stara się spowolnić przebieg epidemii, wprowadzając obostrzenia, ale to od nas zależy, czy będziemy ich sumiennie przestrzegać.

Zobacz także: Minister zdrowia Łukasz Szumowski: dziesiątki tysięcy chorych i setki zgonów, jeśli będziecie wychodzić z domu 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.