Korposzczury w pogoni za pieniądzem. Krótka animacja trafnie podsumowała nasze życie

Aleksandra Degórska
05.12.2017 11:55
Korposzczury w pogoni za pieniądzem. Krótka animacja trafnie podsumowała nasze życie Fot. kadr z wideo

Niby nie jest to nic odkrywczego, ale animacja i tak robi piorunujące wrażenie. Czy w tym filmie widzimy swoje odbicie?

Wszyscy narzekają na korporacje, że promują wyścig szczurów, każdy w firmie jest sobie wrogiem i kombinuje tylko, jak podstawić koledze nogę. Chęć zarobienia jak największej ilości kasy, awanse, kombinacje i inne paskudne rzeczy - z tym kojarzy się praca w korporacji.

Oczywiście temat dotyczący korporacji i pogoń za pieniądzem już niejednokrotnie był podjęty przez artystów. Kolejny raz ten wątek poruszył animator Steve Cutts, który pokazał miasto szczurów. Jest ich oczywiście bardzo dużo, wciąż dokądś zmierzają. Główny bohater opowieści dosłownie ginie w morzu innych osobników, chce być szczęśliwy, ale zakup kolejnych przedmiotów nie powoduje wcale, że jego stan się zmienia.

Przerażająca, a jednocześnie i bardzo trafna animacja, która pokazuje to, co wiemy już od dawna...

Dla każdego szczęście jest zupełnie czymś innym, ale ani drogie samochody, alkohol czy dragi nie pomogą w osiągnięciu szczęścia. Nie warto biec za banknotem. Krótki film skłania do zastanowienia się nad tym, co jest w życiu tak naprawdę najważniejsze. Życie oczywiście to nie bajka, ale może jeszcze zdążymy coś w nim zmienić...

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.