Korzystasz z Windows 7? Microsoft zaleca kupno nowego komputera

Michał Tomaszkiewicz
23.04.2019 16:42
Korzystasz z Windows 7? Microsoft zaleca kupno nowego komputera Fot. mendhak, CC BY-SA 2.0

Dni Windowsa 7 są policzone – popularny system operacyjny straci wsparcie Microsoftu w styczniu 2020 roku. Korporacja stara się przygotować do tego użytkowników już teraz, wyświetlając im pełnoekranową zachętę do kupna nowego sprzętu z Windows 10.

Wszystko co dobre, kiedyś się kończy – zwłaszcza, jeśli chodzi o wsparcie dla systemów operacyjnych. Wyrzeczenie się przez Microsoft kolejnej starej wersji Windows nie jest co prawda końcem świata, gdyż systemu da się cały czas używać, podnosi jednak ryzyko stania się ofiarą złośliwego oprogramowania.

Brak wsparcia oznacza bowiem brak poprawek bezpieczeństwa, łatających odkrywane luki w oprogramowaniu, a to otwiera tyle drzwi do systemu hakerom i przestępcom. Microsoft nie aktualizuje także ważnych komponentów systemu, przez co prędzej czy później aplikacje przestają być zgodne z daną wersją „okienek”. Wiedzą o tym z autopsji wszyscy, którzy pałali odwzajemnioną miłością do Windows XP.

Niedługo przyjdzie chwila, gdy identyczny brak perspektyw dotknie ich związek z Windows 7 – zgodnie z planami Microsoftu, system ten nie będzie wspierany od 14 stycznia 2020 roku.

Korporacja postanowiła wykorzystać moment smutnego dla użytkowników rozstania do przekazania rady, jak złagodzić odczuwany przez nich ból. Wystarczy kupić nowszy model.

Przeczytaj także

Microsoft radzi użytkownikom Windows 7 zakup komputera z Windows 10

Użytkownikom komputerów pracujących pod Windows 7 zaczynają pojawiać się zajmujące cały ekran wiadomości od Microsoftu.

Korporacja informuje w niej o wszystkich zagrożeniach, jakie płyną z korzystania z niewspieranego oprogramowania, by na koniec podzielić się dobrą radą – kup sobie nowy komputer z Windows 10. Można także zainstalować dziesiątkę na posiadanym sprzęcie, takie wyjście jest jednak odradzane, gdyż nowy system nie pokaże w ten sposób pełni swoich możliwości.

Zobacz także: >> Microsoft przyznaje - poprawki Windows spowolnią komputery sprzed 2015 <<

Powiadomienie będzie pokazywać się systematycznie, przypominając użytkownikom o nadchodzącym końcu. Da się je wyłączyć, zaznaczając przed zamknięciem opcję „Nie pokazuj ponownie”.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.