Kosmiczna gra online nagrodzi gracza prawdziwym lotem w przestrzeń

Michał Tomaszkiewicz
10.07.2019 12:40
Kosmiczna gra online nagrodzi gracza prawdziwym lotem w przestrzeń Fot. NASA

Warframe, darmowa wieloosobowa gra rozgrywająca się w kosmosie, spełni jednemu z graczy marzenie o poleceniu w przestrzeń. Im więcej będzie się grało, tym więcej szans na wygraną się otrzyma.

Kosmiczna turystyka jest coraz bliżej. Na orbitę poleciało już kilku miliarderów, płacąc za wakacje w stanie nieważkości grube miliony dolarów. Cena w najbliższym czasie ma spaść do 250 000 dolarów za lot suborbitalny.

Pierwsze komercyjne starty są tuż tuż. Przygotowuje je Blue Origin oraz Virgin Galaxy. W trwającym kilkanaście minut locie pojazd ma przekroczyć linię Kármána (umowną granicę między atmosferą ziemską atmosferą i kosmosem), pozwolić pocieszyć się kilka chwil nieważkością, a następnie wrócić bezpiecznie na powierzchnię naszej planety.

Przeczytaj także

Studio Digital Extremes, twórcy kosmicznego MMO Warframe, postanowili spełnić marzenie jednego z graczy i sfinansować mu taką wycieczkę. Jedyne co trzeba zrobić, to grać. Im częściej, tym lepiej.

Lot w kosmos nagrodą dla gracza Warframe

Twórcy zachęcają graczy do udziały w konkursie, dzięki któremu będą mogli stać się pierwszymi prawdziwymi kosmicznymi ninja.

Zasady są proste. Każdego dnia za zalogowanie się do gry i wypełnienie misji otrzymuje się jeden los (w grudniu 2019 roku stawka zostanie podwojona).

Szanse na wylosowanie można zbierać do końca 2019 roku, losowanie zaplanowano wstępnie na 10 stycznia 2020. Wygrany może liczyć na otrzymanie 250 000 dolarów. Na tyle wyceniane są (nieoficjalnie, gdyż cenniki Blue Origin ani Virgin Galactic nie zostały jeszcze ujawnione) lot suborbitalny.

Jeśli wygrany zdecyduje, że woli jednak twardo trzymać się ziemi, może wykorzystać pieniądze na dowolny inny cel. Twórcy Warframe zaznaczają nawet w regulaminie, że nawet jeśli szczęśliwiec postanowi lecieć w kosmos, to wszystkie formalności z tym związane będzie musiał wykonać sam, łącznie z zakupem biletu.

W konkursie nie mogą niestety startować wszyscy. Na krótkiej liście krajów, w których można brać udział w zabawie brakuje Polski.

Zobacz także: David Bowie w kosmosie – „Starman” leci w Tesli Roadster w kierunku Marsa 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.