Koszalin: Tak wygląda spalony escape room po tragedii

Kamil Kacperski
09.01.2019 13:28
Koszalin: Tak wygląda spalony escape room po tragedii Fot. DOMIN/AGENCJA SE/East News

Polskie agencje prasowe opublikowały zdjęcia koszalińskiego escape roomu, w którym życie straciło pięć 15-letnich dziewczyn. Zobaczcie, jak wyglądają zgliszcza lokalu.

W piątek 4 stycznia 2019 w escape roomie w Koszalinie doszło do tragedii – pięć 15-letnich dziewczyn, które obchodziły urodziny jednej z nich, zmarło wskutek zatrucia tlenkiem węgla po wybuchu pożaru spowodowanego nieszczelnością instalacji gazowych. Wydarzenie spowodowało, że w Polsce masowo rozpoczęto sprawdzanie innych lokali tego typu, co doprowadziło do zamknięcia kilkudziesięciu pokojów zagadek. Znaleziono w nich bowiem ponad 1000 różnych nieprawidłowości.

Incydent sprawił również, że dystrybutorzy postanowili nie wprowadzać do kina filmu "Escape Room", który trafić miał na ekrany 11 stycznia 2019 roku. 

Tragedia w Koszalinie - zdjęcia spalonego escape roomu

Agencja prasowa East News opublikowała zdjęcia spalonego escape roomu kilka dni po tragedii w Koszalinie. Zobaczcie, jak prezentują się zgliszcza miejsca, w którym doszło do śmierci pięciu nastolatek.

Dziennikarki TVP w escape roomie 

Na antenie TVP wyemitowano również reportaż dotyczący pewnego mazowieckiego escape roomu - dziennikarki programu "Alarm!" poszły tam z ukrytymi kamerami. Sprawdzały poziom obsługi i reakcje moderatorów na sytuację potencjalnego zagrożenia życia. W materiale widzieliśmy, jak po coraz bardziej desperackich próbach reporterek, moderator w końcu pomógł kobietom. Zajęło to około 4 minuty.

Później okazało się również, że straż pożarna zamknęła dwa z trzech pomieszczeń escape roomu, ponieważ rzekomo nie spełniały standardów bezpieczeństwa, a zwłaszcza możliwości ewakuacji. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.