Koszalin: Tak wygląda spalony escape room po tragedii

Kamil Kacperski
09.01.2019 13:28
Koszalin: Tak wygląda spalony escape room po tragedii Fot. DOMIN/AGENCJA SE/East News

Polskie agencje prasowe opublikowały zdjęcia koszalińskiego escape roomu, w którym życie straciło pięć 15-letnich dziewczyn. Zobaczcie, jak wyglądają zgliszcza lokalu.

W piątek 4 stycznia 2019 w escape roomie w Koszalinie doszło do tragedii – pięć 15-letnich dziewczyn, które obchodziły urodziny jednej z nich, zmarło wskutek zatrucia tlenkiem węgla po wybuchu pożaru spowodowanego nieszczelnością instalacji gazowych. Wydarzenie spowodowało, że w Polsce masowo rozpoczęto sprawdzanie innych lokali tego typu, co doprowadziło do zamknięcia kilkudziesięciu pokojów zagadek. Znaleziono w nich bowiem ponad 1000 różnych nieprawidłowości.

Incydent sprawił również, że dystrybutorzy postanowili nie wprowadzać do kina filmu "Escape Room", który trafić miał na ekrany 11 stycznia 2019 roku. 

Tragedia w Koszalinie - zdjęcia spalonego escape roomu

Agencja prasowa East News opublikowała zdjęcia spalonego escape roomu kilka dni po tragedii w Koszalinie. Zobaczcie, jak prezentują się zgliszcza miejsca, w którym doszło do śmierci pięciu nastolatek.

Dziennikarki TVP w escape roomie 

Na antenie TVP wyemitowano również reportaż dotyczący pewnego mazowieckiego escape roomu - dziennikarki programu "Alarm!" poszły tam z ukrytymi kamerami. Sprawdzały poziom obsługi i reakcje moderatorów na sytuację potencjalnego zagrożenia życia. W materiale widzieliśmy, jak po coraz bardziej desperackich próbach reporterek, moderator w końcu pomógł kobietom. Zajęło to około 4 minuty.

Później okazało się również, że straż pożarna zamknęła dwa z trzech pomieszczeń escape roomu, ponieważ rzekomo nie spełniały standardów bezpieczeństwa, a zwłaszcza możliwości ewakuacji. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.