Kosztujący 500 dolarów gadżet pokazuje, czy potrzebujecie iść do toalety

Michał Tomaszkiewicz
09.01.2019 15:36
Kosztujący 500 dolarów gadżet pokazuje, czy potrzebujecie iść do toalety Fot. zrzut ekranu

Ludzka pomysłowość nie zna granic – pokazany na CES 2019 gadżet DFree używa ultradźwięków, żeby monitorować wypełnienie pęcherza moczowego. Gdy już naprawdę musicie pójść do toalety – dostaniecie powiadomienie na smartfona.

DFree umieszcza się przy kości łonowej. Urządzenie analizuje ultradźwięki, które odbijają się od pęcherza, i na tej podstawie ustala, w jakim stopniu jest on zapełniony.

Informacja przesyłana jest następnie do aplikacji – można jej używać na iPhonie lub smartfonie z Androidem – która w przystępny sposób pokazuje, czy już czas udać się w ustronne miejsce w celu wypróżnienia.

Certyfikowany medycznie gadżet wyceniono na 500 dolarów – można go także wypożyczyć, płacąc miesięczny abonament w wysokości 40 dolarów.

DFree informuje, kiedy trzeba iść do toalety

Gadżet, wbrew pozorom, nie jest tylko ciekawostką – to bardzo przydatne urządzenie, które może poprawić sposób opiekowania się nad osobami hospitalizowanymi, straszymi lub niepełnosprawnymi.

O ile zdrowi ludzie nie mają problemów z określeniem, że ich pęcherz jest pełny, o tyle dla wymienionych wcześniej grup nie jest to wcale takie oczywiste. DFree pozwala im więc wieść zbliżone do normalnego życie, bez konieczności częstych wizyt w toalecie na wszelki wypadek, bądź co gorsza przegapienie momentu, w którym pęcherz się przepełni.

Aplikacja dostępna jest w dwóch wersjach – do zastosowania prywatnego i instytucjonalnego. W tym drugim przypadku szpitale mogą łatwo monitorować stan pęcherzy pacjentów i reagować, gdy potrzebna będzie pomoc.

Gadżet może także pomóc opiekunom osób, które straciły możliwość samodzielnego poruszania się i komunikowania.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.