Pogoda
14.10.2020 14:06

Kot, który spełnia życzenia, trafił na sprzedaż. Ile jest wart zwierzak przynoszący szczęście?

Ile kosztuje szczęście? Wygląda na to, że co najmniej pół miliona złotych. Za mniej więcej taką kwotę właścicielka kota spełniającego życzenia wystawiła go na sprzedaż.

kot scottish fold - zdjęcie poglądowe
foto: Tierfotoagentur.com / R. Richter/agefotostock/East News

Znacie bajkę o złotej rybce? No to za chwilę przeczytacie bajkę o szczęśliwym kocie. Zwierzak spełniające życzenia swoich właścicieli trafił właśnie na sprzedaż. Jest wart niemałą kwotę.

Kot spełniający życzenia wystawiony na sprzedaż. Ile kosztuje?

Któż nie marzy o fortunie, zagranicznych wakacjach lub wielkim, pięknym domu? Niektórzy stawiają na uczciwość i ciężko pracują, żeby dopiąć swego. Inni idą na skróty i zbijają kasę nie do końca uczciwymi sposobami. Jest też trzecia ścieżka - łut szczęścia.

Pechowy szczęściarz? Wygrał milion, ale… zapomniał odebrać nagrodę
Pechowy szczęściarz? Wygrał milion, ale… zapomniał odebrać nagrodę
Przeczytaj także Pechowy szczęściarz? Wygrał milion, ale… zapomniał odebrać nagrodę

Do tej trzeciej kategorii należy Yelena - mieszkanka Nowosybirska w Rosji i właścicielka 9-letniego kota rasy Scottish Fold. Pocieszny zwierzak imieniem Wincent I (dla znajomych Winsik) jest według kobiety niezwykły, bo potrafi spełniać trzy życzenia. Tak Yelena powiedziała przynajmniej w rozmowie z rosyjskimi mediami.

Po 9 latach wspólnego życia Wincent I szuka nowego domu. Obecna właścicielka postanowiła go sprzedać. Twierdzi bowiem, że wyczerpała limit życzeń ofiarowanych przez pupila. Teraz daje szansę innej osobie, która chce w łatwy sposób osiągnąć swoje marzenia. Łatwy, ale kosztowny. Kobieta wystawiła Winsika na sprzedaż za 10 milionów rubli, czyli około 500 tysięcy złotych. Skąd taka kwota?

Pitbull, który uważa, że jest… kotem. Zaskakujące wybryki dorosłego psa [WIDEO]
Pitbull, który uważa, że jest… kotem. Zaskakujące wybryki dorosłego psa [WIDEO]
Przeczytaj także Pitbull, który uważa, że jest… kotem. Zaskakujące wybryki dorosłego psa [WIDEO]

Yelena uważa, że kiedy adoptowała zwierzaka, poprosiła go o dom. Minęło trochę czasu i życzenie się spełniło. Spróbowała więc ponownie. Potem wymarzyła sobie kupno drugiej nieruchomości, co również jej się udało. Na końcu zażyczyła sobie nowego samochodu. Tu również dopięła swego. Czwarte życzenie niestety już się nie spełniło, więc najwyraźniej z magicznymi kotami jest jak ze złotymi rybkami i dżinami - spełniają tylko po trzy życzenia.

Luxtorpeda spełnia życzenia fanów
Luxtorpeda spełnia życzenia fanów
Przeczytaj także Luxtorpeda spełnia życzenia fanów

Dla osób, które wierzą w magię i są miłośnikami kotów, ale nie stać ich na zwierzę za pół miliona złotych istnieje szansa na kontakt z Wincentem I. Za jedyne 2 tysiące rubli (około stu złotych) można spotkać się ze zwierzakiem i go pogłaskać. Kto wie, być może dzięki kontaktowi z jego mięciutki futerkiem na ochotników spłynie trochę szczęścia.

Strata pracy
Strata pracy
Przeczytaj także Stracił pracę z powodu pandemii. Los się do niego uśmiechnął, wystarczy mu pieniędzy do końca życia

Sceptycy uważają, że życzeń wcale nie spełnił kot, a w całej sytuacji magiczne jest jedynie myślenie jego właścicielki. Ciekawe, czy Yelena po dokonaniu transakcji zainwestuje w kolejnego szczęśliwego pupila, na przykład w Wincenta II...

Wierzysz w magię?

Smutny piesek - zdjęcie poglądowe
Smutny piesek - zdjęcie poglądowe
Przeczytaj także Przerażające odkrycie. Tysiące martwych zwierzątek domowych zamkniętych w paczkach [MAKABRYCZNE ZDJĘCIA]

Zobacz też: Kot zamknął swoich właścicieli na balkonie. Na pomoc musieli ruszyć strażacy

Tagi: zwierzęta