Kraków: Gwałtowna nawałnica rozerwała ogromny balon widokowy pod Wawelem [WIDEO]

13.06.2020 20:57
Gwałtowna nawałnica rozerwała ogromny balon widokowy pod Wawelem|undefined Fot. Shuttenstock

Sceny rodem z filmu katastroficznego rozegrały się w Krakowie tuż pod Wawelem. 13 czerwca 2020 nad miastem przeszła przerażająca nawałnica.

Potężny wiatr i gradobicie nie oszczędziły centrum Krakowa. Chwile grozy przeżyli klienci Forum Przestrzenie, klubokawiarni z ogródkiem nad brzegiem Wisły.

Nawałnica w Krakowie rozerwała na strzępy ogromny balon widokowy

Jak informuje "Gazeta Krakowska" wszystko rozegrało się w kilka sekund. Odpoczywający w sobotnie popołudnie nad Wisłą mieszkańcy Krakowa i turyści zupełnie nie spodziewali się tak gwałtownego zjawiska pogodowego.

Przeczytaj także

W ostatniej chwili zdążyli schować się pod parasole stojące przed restauracją Forum. Niezwykle silny wiatr zaczął szarpać także ogromnym balonem widokowym usytuowanym w tej części miasta. W jednej chwili wielka czasza została rozerwana na strzępy, a jej resztki wylądowały na terenie restauracji.

Przerażeni klienci zaczęli uciekać w popłochu. Fragmenty balonu upadły również na samochody zaparkowane przy pobliskich apartamentowcach.

Na miejscu bardzo szybko pojawiła się Straż Pożarna.

Podczas burzy zerwał się wiatr. Przy ściąganiu balonu na ziemię jego konstrukcja zahaczyła o latarnię. W balonie nie było ludzi.

- poinformował w wypowiedzi dla "Gazety Krakowskiej" dyżurny Straży Pożarnej.

Balon w czasie lotu mógł zabrać na pokład gondoli jednocześnie do 30 osób wraz z pilotem. W czasie lotu unosił się na wysokość ok. 150 metrów. Na szczęście, w chwili nadejścia nawałnicy balon był uziemiony i nie było w nim ludzi.

Zobacz również: Autonomiczny tramwaj na torach w Krakowie. Pierwszy kurs zakończony sukcesem

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.