Pogoda
13.06.2020 20:57

Kraków: Gwałtowna nawałnica rozerwała ogromny balon widokowy pod Wawelem [WIDEO]

Sceny rodem z filmu katastroficznego rozegrały się w Krakowie tuż pod Wawelem. 13 czerwca 2020 nad miastem przeszła przerażająca nawałnica.

Gwałtowna nawałnica rozerwała ogromny balon widokowy pod Wawelem
foto: Shuttenstock

Potężny wiatr i gradobicie nie oszczędziły centrum Krakowa. Chwile grozy przeżyli klienci Forum Przestrzenie, klubokawiarni z ogródkiem nad brzegiem Wisły.

Nawałnica w Krakowie rozerwała na strzępy ogromny balon widokowy

Jak informuje "Gazeta Krakowska" wszystko rozegrało się w kilka sekund. Odpoczywający w sobotnie popołudnie nad Wisłą mieszkańcy Krakowa i turyści zupełnie nie spodziewali się tak gwałtownego zjawiska pogodowego.

Największe katastrofy naturalne XX i XXI wieku
Największe katastrofy naturalne XX i XXI wieku
Przeczytaj także Największe katastrofy naturalne XX i XXI wieku

W ostatniej chwili zdążyli schować się pod parasole stojące przed restauracją Forum. Niezwykle silny wiatr zaczął szarpać także ogromnym balonem widokowym usytuowanym w tej części miasta. W jednej chwili wielka czasza została rozerwana na strzępy, a jej resztki wylądowały na terenie restauracji.

Przerażeni klienci zaczęli uciekać w popłochu. Fragmenty balonu upadły również na samochody zaparkowane przy pobliskich apartamentowcach.

Na miejscu bardzo szybko pojawiła się Straż Pożarna.

"

Podczas burzy zerwał się wiatr. Przy ściąganiu balonu na ziemię jego konstrukcja zahaczyła o latarnię. W balonie nie było ludzi. "

- poinformował w wypowiedzi dla "Gazety Krakowskiej" dyżurny Straży Pożarnej.

Balon w czasie lotu mógł zabrać na pokład gondoli jednocześnie do 30 osób wraz z pilotem. W czasie lotu unosił się na wysokość ok. 150 metrów. Na szczęście, w chwili nadejścia nawałnicy balon był uziemiony i nie było w nim ludzi.

Zobacz również: Autonomiczny tramwaj na torach w Krakowie. Pierwszy kurs zakończony sukcesem

Tagi: adrenalina Ciekawostki Kraków